Kežmarok chce investovať do protipovodňových opatrení aj pamiatok

VýchodSpravodajstvo

Zastupiteľstvo schválilo rozdelenie školských obvodov.

V Kežmarku opäť zasadli mestskí poslanci, ktorí okrem iného odobrili investície do protipovodňových opatrení, pamiatok či mestských organizácií. Zároveň chcú zvýšiť úrovne školstva aj príspevok pre Verejnoprospešné služby mesta Kežmarok, a to vo výške zhruba 93-tisíc eur.

„Navyšovanie financií bolo odpoveďou občanom na zintenzívnenie prác aj s blížiacou sa zimnou údržbou. Dohodli sme sa taktiež na čerpaní financií z rezervného fondu v celkovej výške 43-tisíc eur, ktoré budú určené na realizáciu vzduchotechniky v zariadení pre seniorov a revitalizáciu vnútrobloku Južná,“ povedal primátor Kežmarku Ján Ferenčák.

Foto
V Kežmarku opäť zasadli mestskí poslanci / Mesto Kežmarok

Kežmarok v roku 2010 zasiahli povodne. Samospráva odvtedy investuje do protipovodňových opatrení. Na tento účel získala z ministerstva životného prostredia nenávratný finančný príspevok formou refundácie. Ferenčák vysvetlil, že na skorú realizáciu deviatich opatrení museli schváliť čerpanie komerčného úveru:

„Jeho výška je 960-tisíc eur a peniaze mesto použije na vybudovanie vodozádržnej infraštruktúry.“

Historické budovy sa dočkajú opravy. V pláne je aj rekonštrukcia strechy mestskej knižnice či regulácia ústredného kúrenia v Materskej škole Možiarska. Ferenčák doplnil, že zastupiteľstvo odobrilo aj rozdelenie školských obvodov:

„Naše mesto naďalej ostáva spádovým pre vzdelávanie. Ako jedno z mála miest na Slovensku máme všetky tri dostupné stupne vzdelávania.“

Vo funkcii hlavného kontrolóra na najbližších šesť rokov zostáva Ondrej Teraj.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre