Kežmarok spustil mobilnú aplikáciu na zvýšenie bezpečnosti a pomoc v núdzi

VýchodSpravodajstvo

Občania ju môžu využívať zadarmo.

Mesto Kežmarok predstavilo novú mobilnú aplikáciu, vďaka ktorej by sa mal zvýšiť pocit bezpečia. Zároveň je možné prostredníctvom aplikácie s názvom MSP SOS privolať pomoc. „Kežmarok je prvým mestom na Slovensku, ktoré ponúka takúto službu. Jednou z našich priorít je zvyšovanie bezpečnosti občanov, preto sme potrebovali vytvoriť aplikáciu, vďaka ktorej sa môžu občania cítiť bezpečnejšie a komfortnejšie,“ uviedol primátor mesta Kežmarok Ján Ferenčák.

Foto
Aplikácia MSP SOS  / facebook.com/www.kezmarok.sk

Občania si môžu stiahnuť aplikáciu prostredníctvom internetu, a to jednoduchými krokmi a bezplatne. Použiť ju môžu nielen na území mesta, ale aj v jeho katastri. Aplikácia MSP SOS je funkčná pre všetky operačné systémy mobilných telefónov. Pre funkčnosť je potrebný prístup k internetu, a to buď cez Wi-Fi pripojenie, alebo mobilné dáta. Používateľ musí pri inštalácii povoliť lokalizáciu. Zároveň je aj potrebná registrácia s uvedením mena, priezviska a telefónneho čísla. V prípade zneužívania tejto aplikácie hrozí dotyčnému zablokovanie.

„Poplach sa automaticky spustí po stlačení tlačidla MSP SOS. Na monitore mestskej polície sa ukáže poloha občana v núdzi a ak je osoba v zábere kamier, tak ju zameria aj kamera,“ vysvetlil Ondrej Sokol, technický riaditeľ spoločnosti, ktorá je vývojárom tejto mobilnej služby. Aplikácia bola vyvinutá pre Mestskú políciu v Kežmarku ako pilotný projekt, pričom občania ju môžu využívať zadarmo.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre