Kiska diskutoval o rozvoji informačno-komunikačných technológií v Košiciach

KošiceSpravodajstvo

Prezident v rámci svojho oficiálneho programu navštívil aj neziskovú organizáciu Oáza Nádej pre nový život.

Košice dnes (17.10.) navštívil prezident Slovenskej Republiky Andrej Kiska. Spolu s predstaviteľmi spoločnosti T-Systems diskutoval o rozvoji mesta Košice v oblasti informačno-komunikačných technológií. Tie sú z jeho pohľadu veľmi dôležité a vo všeobecnosti pomáhajú východoslovenskému regiónu napredovať.  

„Bolo pre mňa nesmiernym potešením byť tu. Na prístupe tejto spoločnosti k regiónu, na tom ako myslí na spoluprácu s vysokými školami vidieť, že táto spoločnosť myslí na región. Je úlohou aj vlády myslieť na to, aby v tomto regióne pomáhala takýmto zamestnávateľom a myslela na školstvo, zdravotníctvo a celkovo na život v tomto regióne,“ povedal o svojej návšteve Andrej Kiska.

Foto
Kiska diskutoval s predstaviteľmi spoločnosti T-Systems

Riaditeľ spoločnosti Daniel Giebel vníma toto stretnutie s prezidentom ako gesto uznania za odvedenú prácu. „V Košiciach pôsobíme už 11 rokov. Vyrástli sme z firmy, ktorá začínala s 22 ľudmi na firmu ktorá má v súčasnosti takmer 4000 zamestnancov. Som preto hrdý na kvalitnú prácu, ktorú odvádzame.“ povedal.

Spoločnosť T-Systems pôsobí v 22 krajinách po celom svete a na Slovensku zamestnáva viac ako 4-tisíc ľudí. Kiska dnes v rámci svojho oficiálneho programu navštívil aj neziskovú organizáciu Oáza Nádej pre nový život v Bernátovciach.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre