Knihomoli sa môžu „zaparkovať“ v KnihoParku

KošiceKultúra

Vo vybraných knihách môže čitateľ niekedy nájsť malé prekvapenie.

Foto
KnihoPark ponúka voľné čítanie v areáli Kulturparku ako súčasť projektu Sadni si Košice! / KMMK

Letné obdobie je ideálne aj na to, aby sme sa konečne dostali ku knihám, ktoré počas celého roka odkladáme na dovolenkové obdobie. Knižnica pre mládež mesta Košice môže byť aj preto cieľom všetkých milovníkov kníh a pohodového prostredia. Pozvaní sme originálnym sloganom „ZaPARKuj a ZaLISTuj“ na letnú návštevu do sprístupneného KnihoParku. Je to milý malý kútik s ponukou voľného čítania, ktorým sa knižnica rozhodla v Kulturparku podporiť projekt mobilného sedenia v meste.

Koncept voľného sedenia „Sadni si Košice!“ ponúka rodinám aj jednotlivcom možnosť byť vonku a zároveň byť ďalej od ostatných. Odštartoval toto leto a prvé voľné sedenia sa stali súčasťou relaxačnej zóny košického Kulturparku. Realizátormi projektu v Košiciach sú K13 – Košické kultúrne centrá a Creative Industry Košice, n.o.

„Výhodou týchto sedení je, že si každý môže vybrať jemu vyhovujúce miesto kam si presunie svoje sedenie. Ak je horúco presunieme sa do tieňa. Ak zatúžime po teplých slnečných lúčoch posunieme sa so sedením o kúsok ďalej,“ uviedla možnosti mobilných sedení Kamila Prextová, riaditeľka knižnice.

Foto
Vo vybraných knihách môže čitateľ niekedy nájsť malé prekvapenie / KMMK

Sedenia sa stali súčasťou areálu Kulturpark, kde má knižnica pobočku LitPark, aj pre to sa rozhodli knihovníci dodať aktivite trošku knihovníckeho puncu.

„Myslíme si, že k príjemnému sedeniu, sa skvele hodí aj niečo príjemné na čítanie. A tu vznikol priestor pre nás. Ak si vlastné čítanie nedonesiete, ponúkneme Vám ho my,“ s týmto úmyslom knižnica pred vchodom do LitParku zriadila voľný čitateľský kútik - KnihoPark, v ktorom sú k dispozícii knihy a časopisy, ktoré môžete, no nemusíte vrátiť. Stačí si vybrať vám vyhovujúci priestor na sedenie, z KnihoParku niečo vhodné na čítanie a potom si presťahovať svoj set na sedenie. A tam jednoducho zaparkovať, hoci aj na celý deň.

„Navyše pre tých, ktorí tak urobia máme pripravené aj malé prekvapenie,“ naznačila Kamila Prextová a doplnila, že vo vybraných knihách môže čitateľ niekedy nájsť malé prekvapenie.

 

Autor: KOŠICE ONLINE 

Komentáre