Knižnica Jána Bocatia usporadúva Valentínsky týždeň

KošiceKultúra

Pre páry je pripravené zápisné zadarmo.

Počas Dňa svätého Valentína prejavujeme lásku našim najbližším, no spája sa aj s iným objektom, a tým je kniha. Na rovnaký deň ako sviatok zaľúbených, pripadá tiež  Medzinárodný deň darovania knihy. Obe udalosti netradične spojila Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach. Valentínsky týždeň trvá počas celého tohto týždňa nielen v centrálnej knižnici, ale aj v pobočkách v Barci a Šaci.

„Pre páry, ktoré prídu do knižnice, máme pripravené zápisné zadarmo. Stačí, ak jeden z dvojice bude už registrovaný čitateľ v našej knižnici. Veľmi radi privítame u nás dvojice, ktoré majú k sebe blízko. Či už ide o partnerov, priateľov, súrodencov, rodiča a dieťa, starého rodiča a vnúča, môžu prísť aj kolegovia, alebo aj spolužiaci,“ vysvetlila riaditeľka knižnice Soňa Jakešová.

Foto
Valentínsky týždeň potrvá aj v v pobočkách v Barci a Šaci (Ilustračná fotografia) / TASR

Inšpirovaná Medzinárodným dňom darovania knihy je aj zbierka kníh, ktorá je určená pre seniorov z Domova sociálnych služieb Via Lux v Barci.  Zbierka potrvá počas celého týždňa vo všetkých pobočkách Verejnej knižnice Jána Bocatia.

„Budem veľmi rada, ak do tejto zbierky pribudnú knihy od našich čitateľov, ale, samozrejme, aj od širokej verejnosti, a ak to budú knihy, ktoré budú zaujímavé, pútavé, možno nové alebo vo veľmi dobrom stave, a aby ich darcovia prinášali s tým, že takúto knihu by som aj ja sám veľmi rád čítal. My darcom zároveň umožníme do knihy pridať aj osobný pozdrav,“ dodala riaditeľka.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre