Knižnice v Prešovskom kraji prispôsobili program prázdninujúcim deťom i dospelým čitateľom

VýchodKultúra

Návštevnosť oproti roku 2018 mierne klesla.

Prešovský samosprávny kraj (PSK) je zriaďovateľom ôsmich verejných regionálnych knižníc. Tie v rámci Týždňa slovenských knižníc od 2. do 8. marca pripravili rôzne podujatia, ktorých súčasťou môžete byť aj vy. 

„Celkovo 135 podujatí zameraných na voľnočasové aktivity, celodenné aktivity, jarný denný tábor pre deti, hravý kútik spoločenských hier, besedy, literárne čítania, tvorivé dielne, literárno-hudobné pásma či prednášky,“ uviedla metodička Krajskej knižnice P. O. Hviezdoslava v Prešove Anna Zboranová s tým, že svoje knižničné aktivity prispôsobili pre prázdninujúce deti, ich rodičov, súrodencov, ale aj dospelých čitateľov.

Okrem bohatej ponuky podujatí ponúkajú knižnice pre svojich čitateľov benefity ako bezplatný zápis či odpustenie sankcií.

Foto
Aj počas jarných prázdnin si čitatelia prídu na svoje  / facebook.com/kniznicapoh

Základným cieľom Týždňa slovenských knižníc pod spoločným mottom Knižnice pre všetkých je pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom denného spektra najrozmanitejších aktivít a podujatí. A to pre všetky vekové kategórie o sociálne skupiny.

Knižnice v pôsobnosti PSK v roku 2019 navštívilo vyše 526-tisíc ľudí, čo je oproti roku 2018 mierny pokles. Z toho 41-tisíc bolo pravidelných návštevníkov. Knižnice v celom kraji uskutočnili takmer 4-tisíc podujatí. PSK každoročne podporuje činnosť regionálnych knižníc nákupom kníh, vlani vo výške 95-tisíc eur.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre