Kto bude starostom v Košickej Novej Vsi?

KošiceArchívKomunálne voľby 2018

Kandidátov trápi okrem iného aj parkovanie.

Štefan Daňko, 41 rokov (nezávislý kandidát)

1. Aké je podľa vás najväčšie negatívum mestskej časti Košice – Košická Nová Ves? Ako by ste ho chceli riešiť?

„V prvom rade by som chcel upozorniť na parkovanie na uliciach Sv. Ladislava a Mliečnej ulice, kde pravidelne premáva MHD. Chcel by som to riešiť niekoľkými spôsobmi, ako napríklad využitím súkromných pozemkov, využitím mestských pozemkov alebo urobiť na daných uliciach jednosmernú premávku, ale to všetko po komunikácii s občanmi na verejných zhromaždeniach.

Vlastný majetok mestskej časti, pozemky a kultúrny stánok.

Budova bývalej Základnej školy na Poľnej ulici č. 1.

Čo sa týchto problémov týka, zodpoviem ich v ďalších bodoch.“

2. Čo by ste za prvých sto dní vo funkcii chceli dosiahnuť?

„Prevziať úrad a agendu veľmi dôsledne, urobiť audit rozbehnutých projektov, dobré nastavenie komunikácie s pracovníkmi MÚ, s miestnym zastupiteľstvom a rozhodnúť spolu s nimi v čom sa bude naďalej pokračovať po predchádzajúcom zastupiteľstve.“

3. Čo je pre vás z pohľadu najbližších štyroch rokov top investičnou prioritou, ktorú by ste v mestskej časti chceli rozbehnúť?

„Je to pokračovanie v zámene pozemkov pri vodojeme a nastavenie projektu Kultúrno – športového centra spolu s poslancami. Na tento projekt chcem zvlášť poukázať v súčasnom období, keď sa kladie dôraz na zdravý životný štýl, tento projekt presahuje rámec našej mestskej časti a je aktuálny pre všetkých obyvateľov mesta Košice. Zároveň tu vidím rozšírenie možností pre zamestnanosť obyvateľov našej mestskej časti a aj finančné výnosy pre našu mestskú časť. Chýba nám kultúrny stánok v mestskej časti, ktorý by mohol vyrásť v rámci tejto investičnej akcie.

Výstavba domu smútku s parkoviskom, keďže sa to rieši už dlhšiu dobu kvôli vysporiadaniu pozemkov na miestnom cintoríne.

Riešenie tejto témy chcem komunikovať vo verejnej diskusii s občanmi.“

4. Ako by ste zlepšili otázku parkovania v mestskej časti?

„Je to veľmi akútny problém v našej mestskej časti, kde už prebehlo viacero stretnutí s občanmi, kde sa tento problém konzultoval a stále to nebolo doriešené. Túto otázku som už komunikoval s občanmi osobne a je to dennodenná téma. Vypočul som si ich názory a určite nájdeme spoločné riešenie.“

5. Akým spôsobom sa chcete zamerať na riešenie problematiky neprispôsobivých obyvateľov v mestskej časti?

„Ja osobne nerobím rozdiely medzi prispôsobivými a neprispôsobivými občanmi, ale v našej mestskej časti sme sa v minulosti s týmto problémom stretli a v spolupráci s mestom sme tento problém vyriešili. Momentálne nám tu mesto Košice zriadilo Krízové centrum pre týrané matky s deťmi, útulok a ubytovňu pre sociálne slabších občanov, no tento projekt sa im vymyká spod kontroly a táto téma je na dlhší rozhovor.“

6. Vidíte potenciál na rozrastanie mestskej časti? Akým spôsobom?

„Naša mestská časť s dedinským nádychom má veľký potenciál na rozrastanie a momentálne sa buduje projekt Zelená Stráň, ktorý patrí pod našu mestskú časť a ja z mojej pozície by som chcel osobne prispieť pri výstavbe infraštruktúry. Naša mestská časť sa za posledné obdobie veľmi rozrástla čo sa týka počtu obyvateľstva a verím, že to aj naďalej takto ostane. Je tu dosť priestoru pre nové rodiny.“

7. Ako plánujete zlepšiť zelenú infraštruktúru mestskej časti, ďalej oddychových a relaxačných zón?

„Mestská časť nedisponuje vlastnými pozemkami, čo je veľký problém, no myslím si, že zelená infraštruktúra v obci je dostatočná. Keďže priamo susedíme s lesoparkom Dargovských Hrdinov. V minulosti sme mali aj lesopark Majáles v blízkosti futbalového  ihriska, o ktorom chcem s občanmi verejne diskutovať. Rád by som bol, aby sa tento projekt opäť začlenil do nášho kultúrneho života a aby sme sa tam znova vedeli všetci stretávať pri rôznych kultúrnych akciách.“

8. Pomenujte tri najpálčivejšie oblasti mestskej časti, ktoré podľa vášho názoru vyžadujú nutný zásah kompetentných. Akou formou by ste v prípade zvolenia chceli presadiť ich riešenie?

„Juniori – jasle a materská škola, pediatrická ambulancia.

Seniori – stacionár a domov dôchodcov, rozvoz stravy a opatrovateľské služby, ambulancia všeobecného lekára.

Kultúra a šport – podpora všetkých folklórnych súborov a využívanie športovísk v mestskej časti. Podpora FK KNV vo všetkých vekových  kategóriách.

Upozorňujem na objekt bývalej základnej školy, kde by sa spomínané oblasti dali realizovať a slúžiť pre občanov mestskej časti.  Budova, ktorá je postavená na nevysporiadaných súkromných pozemkoch, bola vystavaná z akcií „Z“, stavali ju občania tejto mestskej časti. Urobím maximum preto, aby bol tento objekt prinavrátený pre našu mestskú časť. Predošlé zastupiteľstvá tento problém podcenili a chcel by som nadviazať na aktivity niektorých poslancov a občanov, ktorý už tento problém začali riešiť.“

9. Evidujete v mestskej časti problém nevysporiadaných pozemkov? Ako ho chcete riešiť?

„Áno, je tu mnoho nevysporiadaných pozemkov, či už na miestnom cintoríne, alebo na futbalovom ihrisku, no toto je problém všetkých mestských častí a obcí na celom Slovensku. Mestská časť momentálne spravuje pozemky mesta Košice, ktoré by malo riešiť mesto Košice. V tejto otázke chcem aktívne pôsobiť a komunikovať so zástupcami mesta Košice, s občanmi mestskej časti a prípadne im poskytnúť právnu pomoc pri riešení prípadov v súvislosti s infraštruktúrou obce.“

10. Sú spoje MHD pre obyvateľov mestskej časti podľa vás dostatočné a vyhovujúce?

„Táto otázka je stále aktuálna, v mestskej časti vznikajú nové zóny, ktoré bude treba prepojiť s terajšou pravidelnou linkou MHD. Ide o Zelenú stráň a vrchnú časť našej mestskej časti až po budovu SBD. Tieto potreby prepojenia budem riešiť osobne s občanmi, mestom Košice a Dopravným podnikom mesta Košice.“

11. Aký máte názor na aktuálny počet mestských častí? Aké zmeny si viete predstaviť v súčasnom nastavení?

„Je to veľmi dobrá otázka. Stotožňujem sa s názorom, že momentálny stav nie je optimálny. Ale riešenie je v rukách mestských poslancov mesta Košice a parlamentu Slovenskej republiky. A viem si aj predstaviť, aby sme sa stali opäť samostatnou obcou.“

12. Ktoré úseky miestnych komunikácií v mestskej časti si podľa vás vyžadujú nutné opravy? Ako to chcete v prípade zvolenia zabezpečiť?

„Miestne komunikácie v mestskej časti nie sú v katastrofálnom stave, samozrejme sa stále niečo nájde, aj keď ide o menšie komunikácie, či už príjazdová cesta k záhradkárskej oblasti Geder, krátka časť ulice Agátová, tak isto aj ulica Čerešňová, dokončenie ulíc Buková, Brestová a taktiež Na Doline. Každá komunikácia si vyžaduje svoju údržbu a o to sa určite s poslancami postaráme. Bude to súčasťou každoročného rozpočtu, ktorý schvaľujú poslanci.“

13. Je verejné osvetlenie v mestskej časti vyhovujúce? V prípade, že nie, ako by ste to chceli vyriešiť?

„Verejné osvetlenie v mestskej časti sa v predchádzajúcich obdobiach renovovalo na úspornejšie, došlo k výmene za energeticky úspornejšie svietidlá a v tomto trende chcem pokračovať. No nájdu sa miesta, kde si osvetlenie vyžaduje, buď preloženie, alebo posilnenie svietivosti. Ide o ulicu Vyšná Úvrať. Čo sa týka údržby alebo opravy, v prípade výpadku, myslím si, že je to vyriešené spoľahlivo a rýchlo.“


 

Michal Krcho, Ing., 36 rokov (nezávislý kandidát)

1. Aké je podľa vás najväčšie negatívum mestskej časti Košice – Košická Nová Ves? Ako by ste ho chceli riešiť?

„Aktuálne rezonuje medzi občanmi nový územný plán (dva varianty) a naša mestská časť prišla o 70 percent plánovaných zón rozvoja, čo je potrebné čo najskôr napraviť, a to na základe podaných pripomienok.“

2. Čo by ste za prvých sto dní vo funkcii chceli dosiahnuť?

„Získať si dôveru nových poslancov a presvedčiť, dosiahnuť čo najviac prienikov medzi mojím programom a ich predstavami. Sme malá mestská časť, väčšina ľudí sa navzájom poznáme, tak chcem urobiť čo najviac pre nás, obyvateľov žijúcich v Košickej Novej Vsi.“
 
3. Čo je pre vás z pohľadu najbližších štyroch rokov top investičnou prioritou, ktorú by ste v mestskej časti chceli rozbehnúť?

„Tých priorít je viac:
odkúpiť 390 metrov štvorcových (posledné dve parcely) na miestnom cintoríne a vybudovať nový Dom smútku (250-tisíc eur).

Chcem dokončiť začatý projekt rozšírenia kapacity ČOV a rekonštrukcie obslužnej komunikácie (približne tri milióny eur). Projekt je v spolupráci s VVS a.s..

V spolupráci s mestom Košice a VVS a.s. zrealizovať výmenu vodovodného potrubia na uliciach sv. Ladislava a Mliečna, ktoré je už desať rokov po plánovanej životnosti a následne položiť nový asfaltový koberec v celom profile a dĺžke 2,7 kilometrov (projekt je v pláne na roky 2020 - 2021, čaká sa na novú výzvu na modernizáciu ČOV).

Dokončiť začatý projekt rekonštrukcie budovy, ktorá je súčasťou multifunkčného ihriska. Je podaný projekt, ktorý čaká na vyhodnotenie a pridelenie finančných prostriedkov z fondov Európskej únie (220-tisíc eur).

V spolupráci s magistrátom, podnikateľmi a Košickým samosprávnym krajom vybudovať nový športovo-rekreačný areál pri Furčianskom lesoparku (projekt v prípravnej fáze).

Zokruhovanie vodovodov na ulici Herlianska - Agátová (päťdesiat eur).

Zvýšenie tlaku vody vo vodovode na Agátovej ulici, a to spojením vodovodov na ulici Mliečna, Agátová (od kruhového objazdu) (15-tisíc eur).

Realizácia projektu odľahčovacej nádrže na Herlianskej ulici, čo umožní zvýšiť kapacitu splaškovej kanalizácie na ulici Trnkova, Ortvaňova (45-tisíc eur).“

4. Ako by ste zlepšili otázku parkovania v mestskej časti?
 
„Toto je kompetencia Krajského dopravného inšpektorátu Policajného zboru Slovenskej republiky a bez súčinnosti mesta Košice to nie je možné zrealizovať. Pevne verím, že mesto Košice pripraví novú parkovaciu politiku a jej súčasťou budú aj malé mestské časti. S pozície starostu budem iniciovať stretnutia k tomuto problému nielen v našej mestskej časti, ale aj na celomestskej úrovni.“

5. Akým spôsobom sa chcete zamerať na riešenie problematiky neprispôsobivých obyvateľov v mestskej časti?
 
„To je problém, kde musí byť súčinnosť mesta, nakoľko malé mestské časti zo svojich finančných zdrojov iba ťažko niečo zmenia. Je potrebná spolupráca s Košickým samosprávnym krajom. V našej mestskej časti žije aj 130 nezaopatrených detí a slobodné matky a tam presne vidíme, že súčasný stav je neudržateľný a systém kolabuje. Matky sa nevenujú deťom, tie sa bezcieľne túlajú po celom areáli a ničia budovu základnej školy. Taktiež obyvatelia žijúci nielen v tesnej blízkosti tohto centra zriadeného charitou už nedokážu znášať správanie sa týchto obyvateľov (vulgarizmy, napádanie, nevhodné správanie sa pred deťmi a tak ďalej).“

6. Vidíte potenciál na rozrastanie mestskej časti? Akým spôsobom?
 
„Áno. Naša mestská časť je najvýchodnejšou časťou mesta Košice a má obrovský potenciál. Už teraz vieme, že pribudne nákupné centrum, čo zvýši atraktivitu celého územia. Do dvoch rokov by sa mal počet obyvateľov zvýšiť z 2700 na 3700. Predpokladáme omladenie populácie, čo vyvolá dopyt po znovuotvorení prvého stupňa základnej školy ako elokovaného pracoviska Základnej školy Krosnianska 2. Chcem rozšíriť kapacitu materskej školy zo súčasných 33 detí na 60 detí. Za posledné štyri roky pribudlo 120 bytov, bolo postavených päť nových rodinných domov, ďalšie desiatky rodinných domov bolo zrekonštruovaných. V rámci občianskej vybavenosti bol postavený nový kostol sv. Rity, pribudla jedna maloobchodná predajňa potravín, do dvoch rokov pribudne obchodné centrum a ďalšie dve maloobchodné predajne potravín.“
 
7. Ako plánujete zlepšiť zelenú infraštruktúru mestskej časti, ďalej oddychových a relaxačných zón?
 
„Našu mestskú časť obkolesujú mestské lesy, a to je naša najväčšia výhoda a náš poklad. Chcem vybudovať športovo-rekreačno-oddychovú zónu v areáli VVS a.s. pri mestskom Lesoparku a dokončiť začatý projekt. Participovať by mala aj mestská časť Dargovských hrdinov, mesto Košice, Košický samosprávny kraj a Mestské lesy. Chceme obdobný areál, ako je vybudovaný na Juhu.“

8. Pomenujte tri najpálčivejšie oblasti mestskej časti, ktoré si podľa vášho názoru vyžadujú nutný zásah kompetentných. Akou formou by ste v prípade zvolenia chceli presadiť ich riešenie?

„1. chátrajúci areál Základnej školy Poľná. Škola bola otvorená v roku 1974 a zatvorená v školskom roku 2005/2006. Budova chátra, do telocvične pri dažďoch zateká. Cieľom je otvoriť prvý stupeň základnej šjiky (1. - 4. ročník), rozšíriť kapacitu materskej školy, znížiť kapacitu krízového centra na 40 ľudí a otvoriť zariadenie pre seniorov s kapacitou 60 ľudí a celodennou starostlivosťou. Budova má dosť miesta a miestností na všetky tieto projekty.
2. parkovacia politika (úloha mesta a KDI PZSR).
3. nízky rozpočet malých mestských časti vzhľadom na kompetencie (zmena štatútu cez mestské zastupiteľstvo).“

9. Evidujete v mestskej časti problém nevysporiadaných pozemkov? Ako ho chcete riešiť?

„Mestská časť Košice Košická Nová Ves pred sebou už desiatky rokov tlačí téma nevysporiadaných pozemkov pod športoviskami, areálom Základnej školy na Poľnej ulici a bývalého JRD. Tieto pozemky je potrebné majetkovo-právne vysporiadať avšak bez súčinnosti mesta to nebude možné. Na pozemkoch sa nachádzajú budovy pre šport, voľný čas a vzdelávanie, ktoré sú majetkom mesta, avšak kvôli nevysporiadaným majetko-právnym vzťahom nie je možné ich opravovať ani žiadať na ich opravu prostriedky z fondov Európskej únie.“

10. Sú spoje MHD pre obyvateľov mestskej časti podľa vás dostatočné a vyhovujúce?

„Podľa viacerých podnetov od obyvateľov by mohli byť kratšie vypravovacie intervaly v ranných a poludňajších špičkách. Mestská časť sa roky domáha úpravy niektorých liniek, aby bola MHD dostupnejšia. Mestská časť už štyri roky komunikuje s magistrátom a Dopravným podnikom mesta Košice o vybudovaní obratiska pri SBD III., čo by pomohlo aj obyvateľom sídliska Dargovských hrdinov, nakoľko tam sídli správca ich bytov. Najbližšia zastávka MHD je vzdialená 850 metrov (Lingov), a to je pre starých a chorých ľudí veľmi, veľmi ďaleko. Toto obratisko by pomohlo odbremeniť aj nápor zaparkovaných áut zamestnancov a klientov SBD. Takisto by to pomohlo urobiť aj lesopark na Furči atraktívnejší.“

11. Aký máte názor na aktuálny počet mestských častí? Aké zmeny si viete predstaviť v súčasnom nastavení?

„Neviem si predstaviť spojenie mestskej časti vidieckeho charakteru so sídliskom, tento model bude pre malé mestské časti likvidačný. Ešte si pamätáme roky, keď sme fungovali ako okres Košice III. a znamenalo to pre našu bývalú obec a jej obyvateľov doslova živorenie.“

12. Ktoré úseky miestnych komunikácií v mestskej časti si podľa vás vyžadujú nutné opravy? Ako to chcete v prípade zvolenia zabezpečiť?

„Najhoršie komunikácie sú na uliciach Vyšná Úvrať, Ortváňová, Vínová, sv. Ladislava a Mliečna. Nutná je oprava chodníkov na ulici Poľná, Mliečnej, sv. Ladislava, Trnková, výstavba nového chodníka na Vínovej a výstavba nového chodníka zo Zelenej stráne na Brestovú, prípadne Jaseňovú ulicu. Už teraz je isté, že sa všetky nepodarí opraviť za štyri roky, ale v spolupráci s novými poslancami vyberieme tie najnutnejšie a následne ich podľa možností rozpočtov v rokoch 2019 - 2022 zrealizujeme.“
 
13. Je verejné osvetlenie v mestskej časti vyhovujúce? V prípade, že nie, ako by ste to chceli vyriešiť?
 
„Na území našej mestskej časti sa nachádza 303 svetelných bodov. Z toho asi sto kusov má servisovať Dopravný podnik mesta Košice (prevzal správu verejného osvetlenia v meste po spoločnosti ELTODO). Zvyšných vyše dvesto svetelných bodov spravuje mestská časť. V roku 2015 bolo vymenených sto svietidiel za nové LED svietidlá (ulice Vyšná Úvrať, Furčianska, Ortváňová, Herlianska). Do konca novembra 2018 sa vymení zvyšných 105 kusov (ulice Agátová, krátka Herlianska, Jaseňová, Buková, Brestová, na Doline, Poľná, časť Herlianskej ulice a časť ulice sv. Ladislava) a doplnia sa štyri svetelné body. Informácie vyplývajú z rozpočtu na rok 2018. Z uvedeného vyplýva, že na rade je mesto Košice.“


 

Dušan Petrenka, Ing., 67 rokov (SMER)

1. Aké je podľa vás najväčšie negatívum mestskej časti Košice – Košická Nová Ves? Ako by ste ho chceli riešiť?

„Najväčšie negatívum je obrovský počet motorových vozidiel, ktoré prechádzajú po št. ceste E I/50 cez mestskú časť Košická Nová Ves, nevyhovujúca prejazdnosť s  križovatkami: Herlianska - tr. Ľ. Svobodu a križovatka s odbočkou na Zdobu a obytnú zónu Panoráma na Heringeši. V mestskej časti je to aj parkovanie motorových vozidiel na MK,  po ktorých premávajú  autobusy MHD - po  ul. Sv. Ladislava a Mliečna. Otázka parkovania bude rezonovať aj v ďalších lokalitách mestskej časti. Od toho sa odvíja aj bezpečnosť chodcov a cyklistov. Riešenie je v spolupráci s dotknutými organizáciami, občanmi mestskej časti a možnosťou výstavby aspoň polovičného profilu obchvatu mestskej časti Košická Nová Ves.“

2. Čo by ste za prvých sto dní vo funkcii chceli dosiahnuť?

„Spracovať v spolupráci s obyvateľmi dobrý rozpočet na nasledujúce tri roky, vrátiť sa k návrhom na územný plán mestskej časti a iniciovať v meste predĺženie termínu na predkladanie podkladov pre zmeny a doplnky Územného plánu, realizovať prípravu k plánovaným akciám v zmysle schváleného rozpočtu.“

3. Čo je pre vás z pohľadu najbližších štyroch rokov top investičnou prioritou, ktorú by ste v mestskej časti chceli rozbehnúť?

„Výstavba strediska sociálnych a zdravotníckych služieb pre našich obyvateľov, výstavba Domu smútku na miestnom cintoríne, riešenie priestorov bývalej základnej školy pre využitie mestskej časti, dokončenie rekonštrukcie Družstevného domu, výstavba multifunkčných športovísk a ihrísk pre deti a mládež.“

4. Ako by ste zlepšili otázku parkovania v mestskej časti?

„V spolupráci s obyvateľmi, mestom a štátnymi orgánmi riešiť optimalizáciu parkovania. Pri nových investíciách bezpodmienečne vyžadovať nadštandardný pohľad k infraštruktúre parkovacím a komunikačným plochám (cesty, chodníky, verejná zeleň).“

5. Akým spôsobom sa chcete zamerať na riešenie problematiky neprispôsobivých obyvateľov v mestskej časti?

„V spolupráci s ÚPSVaR a ďalšími zložkami a organizáciami takýchto obyvateľov monitorovať, spolupracovať s nimi, riešiť ich aspoň čiastočnú zamestnanosť a pomáhať im v nepredvídaných situáciách.“

6. Vidíte potenciál na rozrastanie mestskej časti? Akým spôsobom?

„Mestská časť prechádza postupnou zástavbou obytnými celkami a investičnou výstavbou realizovanou developerskými a inými subjektmi na území intravilánu mestskej časti. Ďalší rozvoj je možný v extraviláne mestskej časti. Je to podmienené územným plánom mestskej časti.“

7. Ako plánujete zlepšiť zelenú infraštruktúru mestskej časti, ďalej oddychových a relaxačných zón?

„Zelená infraštruktúra mestskej časti vzhľadom na doterajší charakter zastavanosti rodinnými domami je vyhovujúca, je v starostlivosti vlastníkov predmetných nehnuteľností. Pri plánovanej výstavbe nových obytných celkov vyžadovať dodržovanie využitia plôch pre oddych a relaxačné zóny. Ďalšie relaxačné zóny riešiť pri stávajúcich športoviskách.“

8. Pomenujte tri najpálčivejšie oblasti mestskej časti, ktoré podľa vášho názoru vyžadujú nutný zásah kompetentných. Akou formou by ste v prípade zvolenia chceli presadiť ich riešenie?

„Doprava, bezpečnosť obyvateľov a cyklistov, parkovanie.
Majetkoprávne vysporiadanie vlastníckych vzťahov k pozemkom pod stavbami vo vlastníctve štátu a mesta.
Riešenie - rozšírenia kapacít pre detí v predškolskom veku.
Riešenie - v spolupráci so štátnymi organizáciami, mestom a spoluinvestorstvom mestskej časti.“

9. Evidujete v mestskej časti problém neysporiadaných pozemkov? Ako ho chcete riešiť?

„Mestská časť eviduje nevysporiadané súkromné pozemky pod stavbami vo vlastníctve štátu respektíve mesta Košice. Ich riešenie je závislé na možnostiach finančných a iných zdrojov k tomu vyčlenených. Riešenie bude postupné v zmysle legislatívy Slovenskej republiky.“

10. Sú spoje MHD pre obyvateľov mestskej časti podľa vás dostatočné a vyhovujúce?

„V súvislosti s novou výstavbou obytných domov a obytných zón, nárastu počtu obyvateľov vrátane prepojenia MHD aj s obytným celkom Panoráma, je nutná pravidelná aktualizácia spojov MHD a výberu vhodných dopravných prostriedkov.“

11. Aký máte názor na aktuálny počet mestských častí? Aké zmeny si viete predstaviť v súčasnom nastavení?

„Aktuálny počet 22 mestských častí je neúnosný. Aj mesto Košice musí zmeniť súčasné nastavenie mesta. Na úrovni mesta je spracovaných viacero štúdií, ekonomických porovnaní a návrhov, ktoré boli prerokované aj mestským zastupiteľstvom a aj  radou  starostov. Viem si predstaviť  funkčnosť mesta s menším počtom mestských častí ako právnických osôb a ich časti  (t.č. MČ).“

12. Ktoré úseky miestnych komunikácií v mestskej časti si podľa vás vyžadujú nutné opravy? Ako to chcete v prípade zvolenia zabezpečiť?
„V mestskej časti je nutná oprava MK na ulici Mliečna vrátane chodníka od ulice Vínová po cintorín, MK ul. Agátová vrátane dažďovej kanalizácie, MK ul. Vyšná Úvrať vrátane dažďovej kanalizácie, MK ul. Herlianska krátka. Ďalšie opravy MK a chodníkov budú riešené podľa skutkového stavu komunikácií po zimnom období. Pri opravách pôjde o financovanie mestom Košice - MK ul. Mliečna a financovanie z vlastných a externých zdrojov.“

13. Je verejné osvetlenie v mestskej časti vyhovujúce? V prípade, že nie, ako by ste to chceli vyriešiť?

„Verejnému osvetleniu v mestskej časti bola dlhodobo venovaná pozornosť. Mestská časť získala na obnovu verejného osvetlenia v roku 2014 finančné prostriedky z dotácie vlády Slovenskej republiky a z fondov. Toho času  je  pokrytie  verejného osvetlenia vyhovujúce, vyžaduje si však pravidelnú kontrolu funkčnosti. V prípade požiadaviek nie je problém doplniť ďalšie svetelné body verejného osvetlenia.“

Všetkých kandidátov sme oslovili prostredníctvom kontaktov, voľne dostupných na internete. Položili sme im rovnaké otázky a na vyplnenie mali rovnako dlhý čas.

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre