Na koncert v Barcelone prišlo 5-tisíc ľudí. Pomôžu overiť účinnosť hromadného testovania

EurópaKoronavírus

Španielske zdravotnícke úrady vydali špeciálne povolenie na koncert, chcú analyzovať aký vplyv majú na šírenie vírusu na podobných akciách testy absolvované v ten istý deň.

Foto
5 000 ľudí s ochrannými rúškami bolo na koncerte rockovej skupiny Love of Lesbian v rámci štúdie zameranej na výskum šírenia nového koronavírusu v španielskej Barcelone / TASR

V katalánskej metropole Barcelona sa v sobotu večer (27.3.) uskutočnil koncert s účasťou 5000 osôb, ktorý má pomôcť overiť účinnosť hromadného testovania na COVID-19. Informovali o tom denník El Periódico de Catalunya a stanica Sky News na svojich webových stránkach.

Španielske zdravotnícke úrady udelili špeciálne povolenie na uskutočnenie koncertu s cieľom analyzovať aký vplyv majú na šírenie vírusu na podobných kultúrnych podujatiach testy absolvované v ten istý deň. Na dodržiavanie opatrení pred i počas koncertu dozeral zdravotnícky personál.

Účastníci mali počas podujatia na tvárach respirátory typu FFP2, nemuseli však dodržiavať povinné rozstupy vyplývajúce z epidemických opatrení. Ľudia boli rozdelení do troch zón a v priestoroch bolo zabezpečené vetranie.

Prístup na koncert mali len registrovaní účastníci vo veku od 18 do 65 rokov so smartfónmi, ktoré sú schopné prijať textovú správu s výsledkom testu. Účastníci takisto museli dať španielskemu ministerstvu zdravotníctva súhlas na spracovanie osobných údajov.

Koncert španielskej kapely Love of Lesbian sa uskutočnil v mnohoúčelovej športovej hale Palau Sant Jordi v Barcelone v španielskom autonómnom spoločenstve Katalánsko.

Zdroj: TASR

Komentáre