Koncom týždňa nás čaká ochladenie. Nie sú vylúčené ani prízemné mrazy

SlovenskoSpravodajstvo

Rána sú chladnejšie.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) avizuje, že koncom týždňa nás čaká výraznejšie ochladenie. Územie Slovenska vo štvrtok (17.9.) zasiahne studený front, za ktorým k nám prenikne chladný vzduch.

„Ochladenie tak pocítime už v noci zo štvrtka na piatok (18.9.) a nasledujúce noci budú ešte chladnejšie, pretože zoslabne vietor a nebude takmer žiadna oblačnosť. Vzduch bude navyše suchý,“ uviedli meteorológovia s tým, že chladné budú predovšetkým rána.

Teplota v horských dolinách môže klesnúť na hodnoty okolo nuly, pričom aj v najteplejších oblastiach bude minimum nižšie ako desať stupňov Celzia. V dolinách a kotlinách sa môžu vyskytnúť aj prízemné mrazy.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Dnešné počasie ovplyvňuje mohutná tlaková výš. V strednej Európe sa udržiava veľmi teplý vzduch. Z tohto dôvodu je počas dňa mimoriadne teplo. Napriek tomu, že noci sú teplé, na niektorých miestach Slovenska sú rána chladnejšie.

Najnižšia teplota v noci z pondelka (14.9.) na utorok bola nameraná na stanici pri Dobšinskej ľadovej jaskyni, a to päť stupňov Celzia. Na stanici v Mlynskej doline v Bratislave bolo namerané minimum 19 stupňov Celzia.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre