Kórejskí investori by mohli na Slovensko priniesť ďalšie veľké projekty

SvetSpravodajstvo

V Soule to potvrdil minister zahraničných vecí Juraj Blanár.

Na Slovensko by mohli prísť nové investičné projekty z Južnej Kórey v hodnote desiatok miliónov eur. V utorok to počas pracovnej cesty v Soule potvrdili minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár a štátny tajomník rezortu Rastislav Chovanec. S možnými investormi majú rokovať viacerí slovenskí predstavitelia.

„Je náznak toho, že na Slovensku budeme mať ďalší projekt z Kórey. Rokuje momentálne Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO), ale aj predstavitelia zastupiteľského úradu s viacerými investormi, resp. investičnými skupinami, niektoré sú už etablované na Slovensku, ktoré majú záujem priniesť nový výrobný program na Slovensko,“ uviedol Chovanec.

Foto
Južná Kórea je v poradí štvrtým najväčším investorom na Slovensku / TASR

„Máme na stole množstvo projektov, ktoré pomaličky dozrievajú a sme presvedčení, že dozrejú až do finálnej spolupráce. A my vás budeme postupne o nich informovať,“ vyjadril sa Blanár, detaily však zatiaľ neuviedol.

Chovanec vníma spoluprácu optimisticky:

„Momentálne sa bavíme o investíciách, ktoré sú v hodnote desiatok miliónov eur.“

Blanár spomenul tiež nedávno podporené rozšírenie závodu kórejskej automobilky Kia v Žiline, ktorej štát poskytol na investíciu za takmer 108 miliónov eur pomoc v hodnote 29,95 milióna eur vo forme úľavy na dani z príjmov.

Južná Kórea je v poradí štvrtým najväčším investorom na Slovensku, ide o približne 3,6 miliardy eur priamych zahraničných investícií z tejto krajiny. Na Slovensku je aktuálne okolo 100 kórejských spoločností, a to hlavne v oblasti automobilového priemyslu a elektroniky.

 

Zdroj: TASR

Komentáre