Korona menila pohlavie, hviezdy z HK Košice potvrdili kvalitu aj na piesku

KošiceŠport

Košický turnaj v plážovej hádzanej Handball Legends Beach Cup napísal v sobotu svoju ôsmu kapitolu. Dozvuky pandémie koronavírusu spôsobili posunutie termínu a napokon zasiahli aj do turnajového osadenstva, ani to však nezabránilo piatim ženským a šiestim mužským tímom užiť si deň plný športu a pohody na dvoch plážových ihriskách kúpaliska Ryba.

Foto
Víťazné tímy AWG a Rebelky / KOŠICE ONLINE

„Väčšinou sme mali tento turnaj už v júni, aby sme nenarúšali prípravu profesionálov. Teraz to korona samozrejme posunula a do poslednej chvíle tu bolo isté riziko. Napokon sme však zažili krásny turnaj a som teda šťastná,“ odfúkla si po zavŕšení ôsmeho ročníka organizátorka Dominika Budzáková.

Milovníkom plážovej hádzanej tentoraz prialo aj počasie, ktoré bolo ako na objednávku. „Za tých osem rokov sme už zažili počasie každého druhu. Mali sme tu už aj malý hurikán, ale toto bolo ideálne.“

„Po minulé roky bolo dosť horúco, ale teraz to bolo ideálne počasie pre plážovú hádzanú. V horúčave by nám udrelo pivko do hlavy, na druhej strane však ani nepršalo. Oceňujem celú organizáciu a bolo to opäť abnormálne nenormálne podujatie. Užili sme si krásny deň,“ nadviazala kapitána víťazného družstva žien Lenka Remeteiová. Jej tím s názvom Rebelky bol špecifický aj tým, že mal vo svojej bránke muža. Toto malé porušenie pravidiel spôsobila práve spomínaná korona. „Pred turnajom sme prišli kvôli korone a opatreniam o polovicu tímu. Mali sme teda malú dušičku, ale napokon sme to zvládli. Ďakujem organizátorom, že nám umožnili doplniť tím o Patrika, ktorého sme operatívne prerobili na Patríciu. Zachytal dobre a aj vďaka nemu sme to napokon vyhrali.“

Foto
Momentka z finálového duelu žien / KOŠICE ONLINE

Rebelky zdolali vo finále obhajkyne vlaňajšieho prvenstva – Handball Legends. „Nemohli sme to opäť vyhrať, pretože my sme dobré hostiteľky a doprajeme aj iným,“ rozosmiala sa Nika Budzáková. „Poviem pravdu, trochu nás zaskočil ich brankár „Patrícia“. Nečakali sme, že zachytá tak dobre.“

Galéria k článku

Bez brankára sa pre štartom turnaja ocitol aj neskorší víťaz mužskej kategórie. Tím A.W.G. bol prešpikovaný zvučnými menami z extraligového klubu HK Košice, no jediný čistokrvný brankár Richard Štochl zaujal iba pozíciu diváka. Medzi tri žrde sa tak postavil Matúš Hriňák a za svoje výborné zákroky by si azda zaslúžil aj titul MVP turnaja.

Bohužiaľ som sa dozvedel, že nemáme brankára. Musel som sa teda hecnúť a celkom som sa v nej chytil. Z tribúny ma sledoval aj Rišo Štochl a musím sa ho opýtať, ako sa mu páčili moje zákroky. Ja som si to každopádne užil. Atmosféra bola výborná, počasie tiež a keďže sme vyhrali, lepšie to už ani dopadnúť nemohlo,“ skonštatoval dobre naladený M. Hriňák.

Foto
Erik Ľoch v gólovom náprahu / KOŠICE ONLINE

Výborné výkony spoluhráča ocenil aj pivot víťazného tímu Erik Ľoch.

„Na to, že je hráč z poľa, chytal bravúrne. On nám vyhral tento turnaj a patrí mu teda veľká vďaka. Naozaj nás podržal,“ adresoval pochvalné slová do bránky Erik, ktorý si zahral v jednom tíme aj s bratom Patrikom – prezidentom rugbyového klubu.

Okrem svojej tradičnej efektivity na poste pivota pomohol úrovni turnaja aj z pozície rozhodcu. „Paráda! Na túto akciu chodím veľmi rád hlavne kvôli kamarátom, ktorých tu stretávam po dlhšom čase. Okrem toho sme si výborne zahrali a napokon sme aj vyhrali,“ pochvaľoval si Erik Ľoch, ktorého už počas rozhovoru ťahali spoluhráči na majstrovskú oslavu. „Nie sú to majstrovstvá sveta a nebudeme teraz piť tri dni. Určite si však ešte spolu posedíme v meste. Nebudeme oslavovať víťazstvo, ale túto akciu a pekné stretnutia.“

Prítomnosť zvučných mien z extraligového prostredia predstavovala podľa organizátorky Dominiky Budzákovej vítané osvieženie turnaja.

Teší ma, že medzi nás zavítali takýto výborní hráči, ktorých doplnil aj pán starosta KVP. Napokon to aj vyhrali, ale súperi im nedali nič zadarmo. Naša veľká rodina je teraz opäť o čosi väčšia a práve táto partia nás motivuje do organizácie ďalších ročníkov. Viackrát sme už váhali, ale vždy nás presvedčili a som rada, že pokračujeme v budovaní tradície. Keď nás už teraz nezložila tá nešťastná korona, tak nás už snáď nezastaví nič,“ uzavrela oduševnená organizátorka so širokým úsmevom.

 

Konečné poradie Handball Legends Beach Cupu 2020:

Ženy: 1. Rebelky, 2. Handball Legends, 3. Maliny, 4. S. V. Ramba, 5. Čučoriedky

Muži: 1. A.W.G., 2. Divé fretky, 3. Gavalieri, 4. OTS, 5. Gumkáči, 6. Betón Reprezent

Najlepší hráč: Nicholas Farkaš (Divé Fretky)
Najlepšia hráčka: Sima (S. V. Ramba)

Najlepší brankár: Semir (OTS)
Najlepšia brankárka: Stela (Čučoriedky)

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre