Koronavírus sa potvrdil aj u pacientov interného oddelenia prešovskej nemocnice

PrešovKoronavírus

Rýchlotest skončil s negatívnym výsledkom, COVID-19 odhalil až ďalší odber.

Na internom oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove sa vyskytlo ochorenie COVID-19. Príbuzný pacienta, ktorý tam bol hospitalizovaný, tvrdí, že osobu s koronavírusom dali na izbu k jeho otcovi a následne sa COVID-19 potvrdil aj u neho. Nemocnica argumentuje tým, že rýchlotest u pacienta skončil s negatívnym výsledkom, koronavírus odhalil až ďalší odber.

„Otec bol prijatý do prešovskej nemocnice na interné oddelenie. Bol mu urobený test, ktorého výsledok bol negatívny. Asi po týždni mu pridali na izbu pacienta, u ktorého sa objavilo ochorenie COVID-19. Na to znovu testovali otca s pozitívnym výsledkom,“ povedal Rastislav Blaško.

„Pacientom, ktorí sú hospitalizovaní vo FNsP J. A. Reimana Prešov, je ešte v rámci ambulantnej starostlivosti robený takzvaný rýchlotest na ochorenie COVID-19. V spomínanom prípade pacienta bol negatívny. Zdravotnícky personál interného oddelenia však nariadil aj ďalší odber na ochorenie COVID-19, ktorého výsledky boli známe po 48 hodinách. Výsledky tohto testu boli pozitívne. Pacient bol okamžite preložený na COVID jednotku a zároveň boli pretestovaní aj všetci pacienti, ako aj zamestnanci, ktorí s pozitívnym pacientom prišli do kontaktu,“ reagovala hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková.

Foto
Fakultná nemocnica FNsP J. A. Reimana v Prešove / TASR

FNsP prostredníctvom nemocničného epidemiológa bezodkladne postúpila potrebné informácie Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove, ktorý koordinuje ďalšie postupy. V prešovskej nemocnici je aktuálne hospitalizovaných osem pacientov s koronavírusom. Cenková dodala, že na internom oddelení sa realizuje preventívne testovanie zamestnancov a pacientov:

„Zdravotnícky personál nemocnice pri svojej práci dodržiava všetky nariadenia určené usmerneniami hlavného hygienika Slovenskej republiky. Ide predovšetkým o dôsledné používanie osobných ochranných pracovných pomôcok, takzvanú bariérovú ošetrovateľskú starostlivosť, denné monitorovanie zdravotného stavu a podobne.“

 

Zdroj: TASR


 

Komentáre