Koronavírus sa potvrdil aj u štyroch zamestnancov oddelenia psychiatrie prešovskej nemocnice

PrešovKoronavírus

Testy ďalších zdravotníkov boli zatiaľ negatívne.

S pandémiou ochorenia COVID-19 bojuje aj Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove. Na oddelení psychiatrie boli v uplynulých dňoch pozitívne testovaní štyria zdravotnícki pracovníci z dvoch ošetrovacích jednotiek.

Ako informovala hovorkyňa prešovskej FNsP Renáta Cenková, oddelenie má šesť ošetrovacích jednotiek so 171 zamestnancami. Prvé testy u niektorých z nich nepotvrdili nákazu koronavírusom. V najbližších dňoch absolvujú testy ďalší zamestnanci.

Cenková skonštatovala, že nemocnica bezodkladne postúpila Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Prešove informáciu o výskyte pozitívnych prípadov. Ten im nariadil karanténu.

„V rámci ďalších opatrení boli identifikované takzvané úzke kontakty. Ide o deviatich zamestnancov, ktorí boli rovnako  nahlásení RÚVZ v Prešove. Ten im následne nariadil karanténu a koordinuje ďalšie postupy,“ povedala Cenková.

Foto
FNsP zaviedla triáž pacientov pred jednotlivými pavilónmi nemocnice / TASR

Na oddelení sa realizuje preventívne testovanie zamestnancov a pacientov, pričom všetky doterajšie výsledky sú negatívne. Cenková dodala, že zdravotná starostlivosť je na psychiatrii poskytovaná v plnom rozsahu:

„Zdravotnícky personál nemocnice pri svojej práci dodržiava všetky podmienky určené usmerneniami hlavného hygienika Slovenskej republiky, predovšetkým ide o dôsledné používanie osobných ochranných pracovných pomôcok, takzvanú bariérovú ošetrovateľskú starostlivosť, denné monitorovanie zdravotného stavu a podobne.“

FNsP v Prešove zároveň zaviedla zákaz návštev a triáž pacientov pred jednotlivými pavilónmi nemocnice.

„K dnešnému dňu sú na oddelení infektológie hospitalizovaní dvaja pacienti. Jeden z nich s diagnózou COVID-19. Je stabilizovaný, jeho zdravotný stav si nevyžaduje umelú pľúcnu ventiláciu. Druhý pacient je suspektný. Čakáme na výsledky jeho testov,“ konkretizovala Cenková s tým, že nejde o spomínaných pracovníkov.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre