Koronavírus zatvoril knižnicu, filharmóniu, galériu aj divadlo

KošiceKoronavírus

Dôvodom je núdzový stav a zákaz vychádzania.

Viaceré inštitúcie v Košiciach museli dočasne zatvoriť svoje brány pre návštevníkov. Výnimkou nie je ani Štátna vedecká knižnica v Košiciach, ktorá je zatvorená do odvolania. Čitatelia majú k dispozícii online služby a bibliobox na vrátenie kníh, ktorý sa nachádza pred budovou knižnice na Hlavnej ulici. Generovanie upomienok je pozastavené a termíny na vrátanie kníh budú automaticky predĺžené v deň otvorenia prevádzok knižnice. Zatvorená je aj Štátna filharmónia Košice (ŠFK), ktorá do 9. decembra zrušila plánové koncerty.

„Vstupné na koncerty, ktoré sa mali konať 2., 6. a 9. decembra a boli zakúpené online, budú automaticky vrátené na účet najneskôr do 30 dní. Vstupenky zakúpené v pokladni ŠFK je možné vrátiť zaslaním žiadosti na e-mail vstupenky@sfk.sk s uvedením IBAN účtu. Do prílohy je potrebné priložiť sken alebo fotografiu zakúpených vstupeniek. Vstupenky zakúpené v pokladni bude možné vrátiť aj osobne po opätovnom otvorení pokladne,“ uviedla pre Košice Online Lucia Radzová zo ŠFK.

Foto
ŠFK do 9. decembra zrušila plánové koncerty / TASR

Koncert Beethoven – Haydjn – Mahler, ktorý sa mal uskutočniť 2. decembra, bol presunutý na náhradný termín v máji 2022 v rámci Košickej hudobnej jari. Abonentky zostávajú v platnosti. Koronavírus zatvoril aj Východoslovenskú galériu v Košiciach (VSG), čo nám potvrdila jej PR manažérka Dominika Čupková:

„Pre našich priaznivcov pripravujeme niekoľko vecí vo virtuálnom priestore. Hneď zajtra napríklad spúšťame na našom Facebooku súťaž o tri mikulášske balíčky. Začiatkom decembra spúšťame predaj autorských grafík košických, respektíve východoslovenských súčasných umelcov na našom e-shope, ktorý sme chceli robiť naživo, no aspoň takouto formou budeme môcť sprostredkovať trochu umenia priamo k vám domov, keďže ide o diela umelcov, ktorí sú zastúpení aj na aktuálnej výstave Grafika – jedno médium. 5. decembra spúšťame ďalšiu súťaž, tentoraz pre deti cez náš Facebook Kreatívny labyrint VSG. O tri knižky o Márii Spoločníkovej budeme na Mikuláša súťažiť na našom Instagrame. Naše výstavy môžete virtuálne navštíviť pomocou aplikácie VSG. V decembri pridávame výklad k dielam z výstavy Kvantové polia a taktiež k výstave Grafika – jedno médium.“

Štátne divadlo do 19. decembra zrušilo všetky plánované predstavenia a zatvorilo aj dennú pokladňu. Návštevníci, ktorí majú zakúpené vstupenky na zrušené predstavenia, môžu požiadať o vrátenie vstupného e-mailom na adrese sales@sdke.sk s uvedením IBAN účtu a priloženou vstupenkou v elektronickej forme. Divadlo bude priebežne vyplácať stornované vstupné.

Komentáre