Koronavírus zatvoril niektoré prešovské základné školy

PrešovKoronavírus

Žiaci sa budú do konca februára učiť z domu.

Aj základné školy (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov sú otvorené. Do lavíc sa v pondelok 15. februára vrátilo 2584 žiakov 1. stupňa z celkového počtu 3269 školákov. Do materských škôl nastúpilo 1582 detí z celkového počtu 2499 škôlkarov. Ako uviedol hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, niektoré školy a triedy zostali zatvorené:

„Od 13.2. sú zatvorené tri triedy prvého stupňa na ZŠ Šrobárova. Od 15.2. zatvorili po jednej triede aj ZŠ Československej armády a Lesnícka. Najviac, až 6 tried, zatvorila ZŠ Matice Slovenskej. Od 16.2. budú kompletne zatvorené ZŠ Bajkalská a ZŠ Prostějovská.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Dôvodom dočasného zatvorenia týchto škôl a tried je koronavírus, ktorým sa nakazili zamestnanci aj žiaci. Tí budú pokračovať v dištančnom vzdelávaní do konca februára.

„Viaceré materské aj základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov hlásili 15. februára výpadok pedagógov, ktorí nenastúpili do práce z dôvodu reakcie na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Za všetkých pedagógov zabezpečili vedenia škôl zastupovanie,“ uzavrel Tomek.

Komentáre