Koronavírusom sa nakazil prvý odsúdený

SlovenskoSpravodajstvo

V karanténe sú aj zamestnanci ústavu.

Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) dnes potvrdil prvý pozitívny prípad ochorenia COVID-19, ktoré sa zistilo u odsúdeného v bratislavskom ústave. Vzhľadom na to, že sa u neho začali vyskytovať príznaky koronavírusu v podobe zvýšenej telesnej teploty, odsúdený bol 20. marca vyšetrený ústavným lekárom, ktorý zabezpečil protiepidemické opatrenia a nariadil vykonanie testov pre potvrdenie ochorenia a okamžité izolovanie v zdravotníckom oddelení v ústave.

Foto
So šitím rúšok pomáhajú aj odsúdení / TASR

Keďže výsledky testov vzoriek odsúdeného boli pozitívne na ochorenie COVID-19, v ústave boli prijaté ďalšie osobitné opatrenia. „Odsúdený bol preeskortovaný do nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne, o jeho prevoze bol vyrozumený Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave a Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne. Jeho stav je stabilizovaný s miernym priebehom ochorenia. Pôvod možnej nákazy nie je jednoznačne určený,“ uviedol ZVJS na sociálnej sieti.

Odsúdený je zaradený v minimálnom stupni stráženia a umiestnený v samostatnom objekte ústavu. Z tohto dôvodu boli do preventívnej karantény umiestnení aj ostatní odsúdení spolu s väzenským personálom. Ďalší zamestnanci, ktorí mohli prísť do priameho kontaktu s odsúdeným, sú v domácej karanténe.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre