Koronavírusom sa nakazili aj desiatky zamestnancov trebišovského mestského úradu

VýchodKoronavírus

Klienti majú vstup do budovy zakázaný.

Ochorenie COVID-19 zasiahlo aj zamestnancov Mestského úradu v Trebišove. Podľa našich informácií im mesto neumožnilo pracovať z domu, museli chodiť do práce, a to aj napriek tomu, že boli v karanténe.

„Nie je pravdivé konštatovanie, že do zamestnania chodili tí zamestnanci, ktorí mali nariadené karanténne opatrenie alebo dokonca pozitívny výsledok testu. V prípade, ak zamestnanec má pozitívny výsledok PCR alebo antigénového testu, ostáva v karanténe najmenej 14 dní od dátumu doručenia výsledku testu,“ uviedla pre Rádio Košice hovorkyňa mesta Trebišov Martina Mištaničová.

Po 8. februári sa do práce vrátili tí, ktorí vybavovali požiadavky občanov, pretože z domu nemali prístup do registratúrnych systémov a ďalších mestských softvérov. Od pondelka (22.2.) majú klienti vstup do budovy zakázaný a svoje záležitosti riešia len telefonicky a mailom, aj to v obmedzenom režime.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Ako doplnila Mištaničová, vo väčšej miere sú aktuálne nakazení pracovníci finančného a organizačného oddelenia:

„Z celkového počtu zamestnancov mesta Trebišov 187 je aktuálne 31 infikovaných ochorením COVID-19. V uvedenom celkovom počte nie sú zarátaní pracovníci 3 mestských organizácií.“

Pomocou antigénových testov tu každý týždeň zisťovali u zamestnancov prítomnosť koronavírusu. Podľa mesta k nárastu novonakazených dochádzalo postupne a primerane k tomu, ako rastú čísla v celom okrese.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre