Koronavírusom sa od prepuknutia pandémie nakazilo vyše 300 miliónov ľudí

SvetKoronavírus

Denné prírastky opäť lámu smutné rekordy.

Z údajov zdravotníckych úradov jednotlivých štátov vyplýva, že počet infikovaných koronavírusom na celom svete prekročil hranicu 300 miliónov ľudí. Prvý pozitívny prípad sa koncom roka 2019 objavil v Číne. Odvtedy sa z ochorenia COVID-19 liečilo 300 042 439 osôb. Denné prírastky nakazených od konca minulého roka opäť lámu smutné rekordy. Dôvodom je šírenie variantu omikron, ktorý bol prvýkrát identifikovaný v Botswane a Juhoafrickej republike.

Uplynulý týždeň pribudlo na celom svete viac ako 13,5 milióna infikovaných, čo za deň predstavuje priemerne 1 938 395 pozitívnych prípadov. V porovnaní s predchádzajúcim sedemdňovým obdobím ide o nárast o 64 percent.

Foto
Väčšina z menej závažných alebo asymptomatických prípadov koronavírusu zostáva neodhalená / TASR

Rekordné týždenné prírastky zaznamenalo 34 krajín, konkrétne 18 z nich v Európe, 7 v Afrike a 6 v Latinskej Amerike a Karibiku. Výnimkou nie sú ani USA, Kanada a Austrália. Za ostatných sedem dní zomrelo na pľúcnu formu ochorenia COVID-19 denne v priemere 6172 osôb, čo je o 3 percentá menej ako pred týždňom.

Napriek tomu, že viaceré krajiny zintenzívnili skríning nakazených, väčšina z menej závažných alebo asymptomatických prípadov koronavírusu zostáva neodhalená. Zároveň jednotlivé štáty majú rôzne metódy testovania ľudí.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre