Košarišťan potvrdil pozíciu kráľa nájazdov: Sú to cenné body

KošiceŠport

Víťazná séria hokejistov HC Košice trvá už štyri stretnutia. Po triumfoch nad Liptovským Mikulášom, Popradom a Detvou uspeli „oceliari“ aj na ľade Dukly Trenčín a v tabuľke tak potvrdili pozíciu v prvej trojke.

Andrej Košarišťan doviedol svoj tím k ďalšiemu víťazstvu / KOŠICE ONLINE

Skóre zápasu otvoril už v tretej minúte Juraj Milý, za domácich vyrovnal v 56. minúte Juraj Bezúch. O bodovej deľbe tak rozhodovala dramatická séria samostatných nájazdov, v ktorej sa opäť ukázal ako muž na svojom mieste brankár Andrej Košarišťan.

Andrej, Trenčín ste zdolali aj na tretí pokus. Aký to bol zápas?

Z našej strany veľmi solídny. Až na pár momentov sme to držali vo svojich rukách. Herne sme mali navrch, šancí bolo dostatok a škoda, že sme nestrelili druhý gól. Každé víťazstvo však poteší a dva body z ľadu silného súpera sú cenné.

Prvý gól ste strelili už v tretej minúte. Bol rozbeh po týždňovej prestávke bezproblémový?

Nám padlo to voľno vhod. Trochu sme si oddýchli, potrénovali sme a teraz sme zažili opačnú stranu mince. Predtým sme nastupovali proti oddýchnutým súperom my, teraz to bolo naopak. Dve tretiny sme hrali výborný hokej a ak by sme boli efektívnejší, tak to v tretej iba dohrávame. Výborne však zachytal aj Maťo Tomek.

Vyrovnávajúci gól ste inkasovali v 56. minúte z hokejky kmeňového hráča Košíc Juraja Bezúcha. Ako ste videli moment, ktorý vás napokon obral o bod?

Bola to presilová hra Trenčína a snažili sa tam hádzať všetko pred bránku. Puk sa nešťastne odrazil od Patrika Kocha a potom do neho stihol pichnúť Bezúch. Dával to v podstate do prázdnej bránky a ja som bol v protipohybe. Povedal som mu, že keď sa vráti do Košíc, tak to bude mať z pokutu.

V nájazdoch sa opäť potvrdilo, že ide o parádnu disciplínu HC Košice. Hneď prvý síce domáci premenili, no potom prišlo vašich šesť úspešných zásahov v rade.

Som rád, že sme to dokázali ubojovať. Chlapci strelili potrebné góly a musím poklopať na drevo, nájazdy nám naozaj idú. Som rád, že získavame tieto extra bodíky, pretože ak by sme všetky tie série prehrali, tak by nám chýbalo celkom dosť bodov.

V utorok vás čaká zápas v Liptovskom Mikuláši. Ten ste zdolali nedávno v domácej hale 8:0 a rovnaký debakel utrpeli Liptáci v nedeľu v Poprade. Aký zápas čakáte?

Ťažký. Tam sa hrá vždy ťažko a určite si budú chcieť napraviť renomé po tom popradskom debakli. Verím však, že strelíme potrebné góly a na Liptove nezaváhame.

Pri oboch spomínaných debakloch sa v bránke Mikuláša prestriedali Patrik Romančík a Alexander Zalivin. Doprajete im podobný kolotoč aj v utorok?

Ja to neželám žiadnemu brankárovi, pretože to nie je príjemné. Beriem akékoľvek víťazstvo.

Zatiaľ čo v novembri ste si zachytali na Nemecko pohári, teraz v nominácii na turnaj vo Švajčiarsku chýbate. Ako to vnímate?

Vieme, že tréneri chcú vidieť viacerých brankárov a šancu teda dostali iní. Ja osobne som s posledným zápasom v Krefelde spokojný nebol a musím teda opäť cez našu ligu ukázať, že na to mám.

Autor: KOŠICE ONLINE