Košičan Koči na rely v Hustopečiach prvý zo Slovákov, druhý absolútne

EurópaŠport

V mimoriadne náročnej Agrotec Petronas Rally si posádka Martin Koči / Radovan Mozner ml. nového tímu ŠKODA Slovakia Motorsport, jazdiaca na automobile ŠKODA FABIA R5, vybojovala v absolútnom poradí vynikajúce druhé miesto.

Rely na juhu Moravy vyhral Jan Kopecký z továrenského tímu ŠKODA Motorsport. Víťazom dvojdňových pretekov Majstrovstiev Slovenskej republiky v rely sa stali M. Koči / R. Mozner ml. V polovici seriálu je Košičan Martin Koči v priebežnom poradí stále na prvej pozícii spolu s Grzegorom Grzybom .

Náročnú Agrotec Petronas Rallye, ktorá sa jazdila vo viniciach na juhu Moravy, ovládol podľa očakávania český pretekár Jan Kopecký (ŠKODA FABIA R5) z továrenského tímu ŠKODA Motorsport. Z dvanástich rýchlostných skúšok vyhral jedenásť.  V deviatej bol najrýchlejší Martin Koči (ŠKODA FABIA R5) z nového pretekárskeho tímu ŠKODA Slovakia Motorsport. Slovenská posádka v ťažkej konkurencii 121 posádok skončila v absolútnom poradí na vynikajúcom druhom mieste.

Ambície tímu ŠKODA Slovakia Motorsport, výborné technické nastavenie auta a pripravenosť jazdca preukázal Martin Koči už v shakedowne pred pretekmi, kde v meranom úseku dosiahol tretí najrýchlejší čas, len približne dve sekundy za víťazom Janom Kopeckým

M. Koči / R. Mozner ml na Škode / KOŠICE ONLINE

Samotná dvojdňová rely bola rozdelená na dve etapy. Martin Koči s Radovanom Moznerom ml. jazdili v prvej etape najlepšie časy spomedzi slovenských posádok, ale dvadsaťsekundová penalizácia za rozbitý retardér v druhej rýchlostnej skúške ich vo výsledkovej listine prvej etapy posunula na štrnáste miesto absolútneho poradia, ale do konca etapy sa dokázali prepracovať na štvrté miesto absolútneho poradia s minimálnym, iba dvojsekundovým  odstupom  na druhú priečku. „Veľmi ma mrzeli tie trafené balíky slamy, večer som sa celému tímu ospravedlnil. V ťažkej konkurencii množstva kvalitných najmä českých jazdcov sme jazdili veľmi dobre, preto ma tých dvadsať sekúnd veľmi mrzelo,“ podelil sa o svoje pocity Martin Koči.

Skvelé časy jazdil tím ŠKODA Slovakia Motorsport aj v druhej etape. Martin Koči dokonca vyhral deviatu rýchlostnú skúšku a rýchlymi jazdami úspešne zvládol ťažký súboj o striebornú priečku v  konečnom poradí a o prvú priečku v rámci MSR.

Agrotec Petronas Rallye bola zaradená do seriálov Majstrovstiev ČR, Majstrovstiev SR a Zóny Strednej Európy. V rámci Majstrovstiev Slovenskej republiky v rely 2018 sa do hodnotenia započítali výsledky z prvej a druhej etapy samostatne. Súťaž o slovenský majstrovský titul prináša pokračujúce napínavé súboje medzi tímom ŠKODA Slovakia Motorsport s posádkou Martin Koči / Radovan Mozner ml.  a poľskou posádkou Grzegorz Grzyb / Boguslav Browinski slovenského tímu RUFA Sport . Prvú etapu v Hustopečiach vyhrala poľská posádka pred slovenskou, druhú etapu ovládol M. Koči pred G. Grzybom.

Po prvej polovici pretekov v priebežnom poradí MSR 2018 je tak posádka Martin Koči / Radovan Mozner ml. so 110 bodmi na priebežnom prvom mieste, o ktoré sa delí práve so svojimi poľskými súpermi s rovnakým počtom bodov. Obe posádky jazdia na úspešnom pretekárskom špeciále Škode Fabia R5. „Vedeli sme, že rely v Hustopečiach bude veľmi náročná. O to viac mám radosť z výkonu Martina Kočiho a celého tímu ŠKODA Slovakia Motorsport na pretekoch. Teší ma, že Martin potvrdzuje svoje ambície vyhrať titul Majstra Slovenskej republiky v rely, budem mu veľmi držať palce do ďalších pretekov,“ povedal Marek Ružička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Ďalším podujatím, na ktorom bude tím ŠKODA Slovakia Motorsport s Martinom Kočim a Radovanom Moznerom bojovať o víťazstvo v seriály Majstrovstiev Slovenskej republiky v rely 2018, bude Rally Lubeník, ktorá sa uskutoční 13. – 14. júla.

Zdroj: KOŠICE ONLINE