Košičania budú bicyklovať na zrekonštruovaných chodníkoch

KošiceSpravodajstvo

Týka sa to viacerých úsekov.

Rekonštrukcia cyklochodníka na Moste VSS je vo finálnej fáze. Ako nám potvrdila Jana Poľová z Magistrátu mesta Košice, slúžiť bude chodcom aj cyklistom:

„Uplynulý piatok (8.10.) sa začalo s rekonštrukciou najhoršej časti chodníka, ktorý slúži aj cyklistom, pri Moste VSS v smere od Južnej triedy po samotné premostenie v dĺžke 330 metrov. Rekonštrukčné práce, po ktorých sa zvýši hrúbka asfaltového koberca na danom úseku, sa majú skončiť dnes a ich odhadované náklady predstavujú 10-tisíc eur. Stavebné práce je možné teraz realizovať preto, že v týchto dňoch prebieha krátkodobá výluka električkovej trate od Mosta VSS na sídlisko Nad jazerom.“

V prípade plnej premávky by sa k rekonštrukcii nemohlo z bezpečnostných dôvodov pristúpiť. Poľová povedala, že sa zmení aj zanedbaný stav priľahlého cyklochodníka na Južnej triede:

„Koncom októbra sa má začať aj oprava existujúceho chodníka na Južnej triede v úseku od križovatky pri Rybe po križovatku Most VSS, na oboch stranách ulice. V rámci opravy bude vymenený asfaltový kryt v celom úseku, znížené nábehy v mieste vjazdov do dvorov – bezbariérová úprava s doplnením prvkov pre nevidiacich.“

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Takisto sa doplní zvislé dopravné značenie v mieste priechodov. Momentálne sa pripravuje projekt pre stavebné konanie výstavby cyklochodníka v Čermeľskom údolí od Cvičnej skaly po Alpinku. S výstavbou by sa mohlo začať o rok.

„Zároveň po nedávnej rekonštrukcii cyklochodníka na Urbánkovej ulici by sme radi informovali verejnosť, že plánujeme zrekonštruovať súčasný nevyhovujúci dláždený chodník pre cyklistov vedúci popri Čermeľskej ceste od Urbánkovej ulici po Ovečku,“ dodala Poľová.

Tiež sa pripravuje aj výstavba cyklochodníka medzi Moskovskou a Kremnickou ulicou. Mesto spolu so Sídliskom KVP sa chce uchádzať o financie z eurofondov. Výstavba by mala začať na jeseň budúceho roka.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre