Košičania budú mať najbližší víkend k dispozícii vyše 30 odberných miest zriadených samosprávou

KošiceKoronavírus

Väčšina z nich sa bude nachádzať v budovách základných škôl.

V metropole východu sa najbližší víkend uskutoční ďalšie kolo plošného testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19. Vzhľadom k tomu, že v súčasnosti je v Košiciach približne 30 mobilných odberných miest (MOM), samospráva bude postupne znižovať počet tých svojich.

„Testovanie sa bude odohrávať na 36 odberných miestach, ktoré zastrešia najmä všetky naše základné školy. Tie sú základnou kostrou celého nášho testovacieho priestoru. Takmer na všetkých základných školách budeme testovať. Zároveň budeme testovať aj v tých mestských častiach, kde nie sú základné školy. Preto ide o 36 odberných miest s tým, že zároveň budú otvorené aj veľkoodberné miesta, a to je Magistrát mesta Košice, Amfiteáter, Spoločensko-relaxačné centrum mestskej časti Juh na Ulici Milosrdenstva,“ uviedol primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Košická samospráva neplánuje na budúci týždeň pokračovať v testovaní, čo potvrdil aj Polaček:

„Pretože sa domnievame, že MOM v Košiciach bude také množstvo, že mesto by to už robilo zbytočne. Tým, že vzniká akýsi tlak súkromných firiem, súkromných MOM, tak si s tým už dokáže poradiť trh. Dnes platia pravidlá, že súkromné odberné miesta musia fungovať 6 dní v týždni, minimálne 8 hodín denne, to znamená, že ten priestor na otestovanie verejnosti je od ďalšieho týždňa široký.“

Testovanie začne v piatok 12. februára o 16.00 hod. a potrvá do 20.00 hod. V sobotu (13.2.) a v nedeľu (14.2.) sa bude testovať v čase od 9.00 – 17.00 hod.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre