Košičania môžu ušité rúška pre iných vhodiť do kontajnerov

KošiceKoronavírus

Mestské časti budú mať k dispozícii vyseknuté formy na rúška.

V košických mestských častiach včera (25.3.) pribudli nové plastové kontajnery, ktoré slúžia na zber ušitých ochranných rúšok. Spoločnosť KOSIT ich rozmiestnila na pätnásť vybraných miest. Kontajnery sú označené nápisom Zberné miesto pre bavlnené rúška. Košičania, ktorí šijú nad rámec vlastnej spotreby, môžu do nich vhodiť rúška.

„Mestská časť, respektíve iná organizácia, pri ktorej kontajner bude, zabezpečí výber a redistribúciu rúšok medzi obyvateľov podľa vlastného kľúča,“ uviedol hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.

Foto
Kontajnery na rúška v Košiciach / TASR

Zberné miesta sú v mestských častiach Západ, Staré Mesto, Sídlisko KVP, Nad jazerom, Dargovských hrdinov, Sever, Juh, Myslava, Džungľa, Pereš či Ťahanovce, pričom sa nachádzajú predovšetkým pri miestnych úradoch alebo výmenníkoch.

Jeden z nich je aj pri úrade mestskej časti Košice – Juh. Ako uviedol starosta Jaroslav Hlinka, vzhľadom na to, že miestne samosprávy fungujú v obmedzenom režime, privítal možnosť celodenného zberu: „Je to taký pokus a dúfam, že bude u ľudí disciplinovanosť a tie kontajnery budú obsahovať iba to, čo tam patrí.“

Mestské časti budú mať na náklady mesta k dispozícii vyseknuté formy na rúška, ktoré si môžu Košičania vyzdvihnúť na miestnom úrade a z nich vyrobiť aj väčší počet rúšok.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre