Košičania neuspeli v nervóznom súboji s Bratislavou, góly prišli neskoro (FOTO)

KošiceŠport

Po presvedčivom víťazstve 10:4 v Žiline čakala futsalistov Podpor Pohyb Košice v domácom súboji 4. kola 1. SLF Ligy oveľa ťažšia výzva. S bratislavskou Pinerolou to nebýva ľahké a piatkový duel to potvrdil.

Foto
Košičania sa len ťažko presadzovali cez pozornú obranu Pineroly / KOŠICE ONLINE

Košičania odohrali s Pinerolou vyrovnanú partiu, v ktorej sa im však dlho nedarilo presadiť v ofenzíve a po hrubých chybách sa ocitali vo veľkých problémoch. Súper z hlavného mesta poslali do vedenia v 14. a 16. minúte Keszei s Kyjovským a v 30. minúte už dokonca svietilo na ukazovateli skóre 0:4. Ku cti zverencov Richarda Bača slúži aspoň fakt, že sa nenechali zlomiť a v závere dokázali dvomi gólmi Kuruca a Serbina zmierniť sklamanie divákov v hale.

„Veľká škoda, že sme sa do zápasu dostali príliš neskoro,“ povzdychol si obranca Marek Kuruc, ktorý naštartoval gólom z 34. minúty žlto-modrý tím k záverečnému náporu. Za hlavný problém označil hru v prvom polčase. „Neboli sme dôrazní a robili sme chyby, po ktorých sa dostával súper do nebezpečných kontier. Počas snahy o tlak na súpera sme neboli kompaktní a z toho pramenili chyby. Polčasový výsledok bol preto zaslúžený, aj keď pre nás smutný. Tento zápas je už ale za nami a ja verím, že ten dobrý záver nás nakopne do ďalších duelov.“

Dramatizácia stretnutia priniesla aj zvýšené emócie a v športovej hale v Šaci to miestami poriadne vrelo.

„Bolo to nervózne, pretože také derby medzi Košicami a Bratislavou obvykle sú. Chceli sme byť dôrazní a ukázať sa divákom. Nebolo to však také dobré, ako to byť mohlo. Minule nám v Žiline napadalo desať gólov aj z pološancí, teraz sme pálili aj veľké príležitosti,“ pokračoval 20-ročný Košičan, podľa ktorého sa na hre tímu prejavil aj rozháraný tréningový proces z celého týždňa. „Netrénovali sme naplno, boli tam chorí i zranení, niektorí si plnili reprezentačné povinnosti. Nebolo to teda optimálne a potrebujeme dotrénovať. Verím, že už o týždeň sa vrátime na novú víťaznú vlnu.“

Galéria k článku

Každý podobne náročný duel je pre mladý košický tím cennou školou. Mužstvo Podpor Pohyb je nepochybne talentované a v istých fázach zápasov sa dokáže rovnať aj s tými najväčšími favoritmi. Zároveň sa však stále nedokáže zbaviť neduhov, ktoré dokážu skúsení súperi tvrdo trestať.

„Máme ešte mladý a veľmi neskúsený tím. Prišlo zopár reprezentantov, ale stále nie sme psychicky natoľko vyzretí, aby sme zvládli dokonale celých 40 minút zápasu,“ dodal Marek Kuruc.

 

  1. SLF – 4. kolo:

Podpor Pohyb Košice – Pinerola 1994 Futsal Academy 2:4 (0:2)

Góly: 34. Kuruc, 38. Serbin – 14. Keszei, 16. Kyjovský, 26. Marušinec, 30. Rusnák

 

Komentáre