Košičania si môžu adoptovať chodník aj túto zimu

KošiceSpravodajstvo

Za celú sezónu dostanú paušálne 200 eur.

V metropole východu sa opätovne spúšťa aplikácia zimnej údržby. Obyvatelia si môžu adoptovať úsek chodníka a popri jeho pravidelnom odpratávaní si aj privyrobia. Za celú sezónu, ktorá potrvá od 15. novembra do 15. marca, dostanú paušálne 200 eur. Mesto v urgentnom prípade zásahu dodatočne odmení Košičanov 5 eurami denne.

„Zásadná novinka oproti minulému roku je, že do systému vstupuje opäť viac úsekov, to znamená, ak ich v minulosti bolo približne 600, v tomto období ich bude viac ako 700,“ povedal primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Košičania, ktorí opätovne žiadajú o starostlivosť toho istého úseku, majú naň prioritu. Do aplikácie sa môžu prihlásiť od 20. októbra a zároveň si oproti minulému roku finančne prilepšia o 10 percent.

„Všetci tí, ktorí neboli v minulosti v našej aplikácii aktívni, a teda si neadoptovali chodník, budú môcť si o úsek požiadať od 1. novembra. Tie budú pripravené pre verejnosť, ktorá nemá skúsenosť s týmto čistením. Budeme veľmi radi, keď tých ďalších viac ako 100 úsekov, ktoré sme pre nich pripravili, si adoptujú, budú participovať s mestom Košice, budú nám pomáhať a budú sa podieľať na tom, aby sme boli úspešní,“ dodal Polaček s tým, že výhodou aplikácie je to, že dokáže mobilizovať veľké množstvo ľudí v rovnaký čas. Ak by mesto platilo súkromnú firmu, zaplatilo by pri zimnej údržbe o štvrť milióna eur viac.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre