Košičania si môžu užiť festival umenia vo verejnom priestore

KošiceKultúra

Program sa začína podujatím Košické Montmartre.

V Košiciach sa od štvrtka (2.5.) do soboty (4. 5.) koná 16. ročník multižánrového festivalu USE THE C!TY, ktorý ponúkne divadlo, hudbu či výtvarné umenie na tradičných aj netradičných miestach v centre mesta.

Vo štvrtok sa program začína podujatím Košické Montmartre, kde si môžu Košičania vyskúšať maľovanie priamo v uliciach mesta. Do tvorby sa môžu aj pridať deti, ktoré budú maľovať na chodník. Na Hlavnej ulici bude možné zažiť rôzne aj formy umenia a zábavy, pre verejnosť je pripravené divadlo Crocus s hrou Monroe, Divadlo nad vecou s komédiou Dohadzovačky a divadlo Per Absurdus s bláznivou komédiou Čiernobiela.

Foto
Na Hlavnej ulici bude možné zažiť rôzne aj formy umenia a zábavy / facebook.com/usethecity

V piatok (3.5.) je pre verejnosť pripravené multižánrové bludisko pri Urbanovej veži s vystúpeniami umelcov a večernou Hudbou v meste, festival zavŕši svoj program v sobotu (4.6.).

„Park pri Dolnej bráne sa premení na Komunitné mesto, v ktorom môžete tvoriť na viac ako 20 workshopoch a v kreatívnych dielňach spolu s lektormi z výmenníkov. Užijete si aj umenie na Hlavnej ulici,“ z K13 – Košické kultúrne centrá uviedla Gabriela Mišurová.

Počas soboty tak Košičanov čaká módna performance Ľanovo nanovo a vernisáž výstavy Montmartre, ktorá sa skladá z vytvorených diel.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre