Košičania ukončili bratislavskú sériu a sú v semifinále! Lamanec: Rozhodli emócie

KošiceŠport

Ukázali pevné nervy a postúpili do semifinále. Volejbalisti VK KDS-šport Košice prehrávali v sérii proti favorizovanému VKP Bratislava 0:1 i 1:2 na zápasy a v oboch domácich stretnutiach ratovali postupové šance v tajbrejkoch.

Foto
Košičania ukázali pevné nervy a sú v semifinále / KOŠICE ONLINE

Rozhodujúci piaty duel čakal zverencov Richarda Vlkolinského na ihrisku súpera, ktorý ťahal v domácom prostredí deväťzápasovú víťaznú sériu. Košičania sa však pustili do boja s nepriazňou štatistík bez ostychu a v úvode prvého setu sa ujali vedenia 8:3. To však ešte nič neznamenalo a v závere úvodného dejstva museli odvracať tri setbaly. Bitku nervov napokon zvládli a zisk prvého setu ich dostal na psychického koňa, z ktorého sa už zhodiť nenechali.

„Ukázali sme emócie a burcovali nás aj chalani z lavičky. To bolo v tomto zápase rozhodujúce,“ vyslovil sa so širokým úsmevom na tvári univerzál Patrik Lamanec.

Každé víťazstvo v sérii dvíhalo hráčom KDS-šport sebavedomie a neprehliadnuteľné bolo aj stupňovanie emócií.

„Každý zápas série sme si poctivo prezreli a hľadali sme možnosti zlepšenia. To sa nám podarilo a mužstvo sa zlepšovalo od zápasu k zápasu. Napokon sme išli na 120 percent a na ihrisku sme nechali aj dušu,“ zamyslel sa najproduktívnejší hráč súťaže.

„Vedeli sme, že nás čaká horúca pôda, ale už v prvom zápase sme ukázali, že tu vieme zahrať,“ upozornil smečiar Martin Sopko. „Ten druhý duel bol čistka, ale teraz sme mali žilu na krku a skromne si dovolím povedať, že sme si zaslúžili vyhrať. Tréner nás učí vyhrávať za každú cenu a my sme to zvládli.“

Deväťzápasová domáca víťazná séria VKP pôsobila hrozivo, no Sopko už podobnú situáciu zažil.

„S Košicami sme pred pár rokmi vyhrali dvanásť tajbrejkov v rade a ten trinásty sme potom prehrali v rozhodujúcom súboji o bronz. Každá séria sa raz končí a nás teší, že tá bratislavská neporaziteľnosť sa skončila v tom najdôležitejšom zápase,“  odfúkol si Sopko. „My sme prišli do Bratislavy s cieľom vyhrať a som šťastný, že sme dokázali VKP zatlačiť. Prinútili sme ich robiť chyby a to bola voda na náš mlyn. Posledný set svedčí o tom, ako to v tomto zápase prebiehalo.“

Patrik Lamanec si pri spätnom hodnotení celej série spomenul hlavne na pocity, ktoré v tíme prežívali po prvej prehre v Bratislave. „Vtedy nám bolo najťažšie. Viedli sme 2:1, ale prehrali sme. Potrebovali sme to doma vyrovnať a podobné to bolo aj pred štvrtým súbojom. Napokon sme to zvládli a veľmi sa tešíme z postupu.“

Séria medzi tretím a šiestym tímom základnej časti ponúkla nesmiernu vyrovnanosť. Košičania napokon vyhrali na sety tesne 12:11.

Celá séria bola vyrovnaná a postúpiť mohli obaja. Celá liga je však vyrovnaná a vyhrá ten najlepší. Teraz si trošku vydýchneme a potom sa začneme pripravovať na Myjavu. V tejto chvíli si však užívame postupové emócie,“ uzavrel Martin Sopko.

Semifinálová séria medzi TJ Spartak Myjava a VK KDS Šport Košice by mala odštartovať v stredu 3. marca.

 

VKP BRATISLAVA (3.) - VK KDS-ŠPORT KOŠICE (6.) 1:3 (-30, 20, -23, -17) - výsledok série 2:3, do semifinále postúpili Košice
Rozhodovali: Kováč a Moravčík, bez divákov

VKP: M. Hukel 3, Zaťko 5, Malina 4, Prešinský 5, Kostoláni 19, Gergely 16, libero Ľ. Nemec (Vančo 14, Marinič 0, Kraisl 0, Hollý 1). Tréner: J. Nosek.
Košice: Goč 6, Smolej 11, Kríž 7, Lamanec 23, Sopko ml. 7, Pizur 5, liberá Marčok a Kurej (Ondruš 4, Machovec 0, Jendrejčák 0, J. Hriňák 0). Tréner: R. Vlkolinský.

Hráči zápasu: Adrián Vančo (VKP) - Patrik Lamanec (Košice)

Komentáre