Košičania vstúpili do prípravy prehrou, skolili ich 16-roční hráči

KošiceŠport

Futbalisti FC Košice vykročili do série prípravných zápasov pred jarnou časťou druhej ligy prehrou 0:3 v Michalovciach. Všetky tri góly inkasovali v priebehu záverečnej dvadsaťminútovky, pričom ich autormi boli 16-ročné talenty Zemplína Zoran Záhradník a Dávid Petrik.

Foto
Košičanom sa úvodný zápas výsledkovo nevydaril / foto Peter Brendza

„Odohrali sme dva rozdielne polčasy. Ten prvý mal vyššiu úroveň a aj z našej strany bol lepším. Po prestávke hra trochu upadla a doplatili sme na chyby v obrane,“ zhodnotil zápas tréner Jozef Vukušič.

Jeho náprotivok zo striedačky fortunaligistu Miroslav Nemec hladký triumf nepreceňuje. „Víťazstvá sú fajn, ale pre nás je podstatné pripraviť sa na jar. Sledujeme aj hráčov z akadémie a našim cieľom je dodať im skúsenosti s mužským futbalom. Chlapci prišli po dovolenkách dobre nastavení a príprava teda napreduje výborne. Momentálne sme o týždeň vopred a do týchto prvých zápasoch ideme s tým, že chceme hráčov trochu vyšťaviť. Proti Košiciam si zahrali dve desiatky a podstatné je, že sú všetci zdraví.“

Aj podľa Jozefa Vukušiča sú v tejto chvíli výsledky druhoradé a podstatné je vidieť v akcii hráčov na skúške a pokračovať v práci započatej na jeseň.

Zatiaľ je to v poriadku. Týždeň sme dobre potrénovali a teraz sa začíname venovať technicko-taktickým veciam. Už prvý zápas nám niečo ukázal a od toho sa bude odvíjať ďalšia práca. Potrebujeme odohrať kvalitné stretnutia, no niektoré nám už bohužiaľ vypadli. Verím teda, že ich nahradíme,“ zaželal si hlavný tréner FC Košice.


    prípravný zápas:
      MFK Zemplín Michalovce - FC Košice 3:0 (0:0)
      Góly: Záhradník 2, Petrik

Zostava Košíc: Valach - Terzič, Jakúbek, Chríbik, Jonec, Guba, Tišťan, Brborič, Pačinda, Gáll, Mölvadgaard

striedali: Repko - Magda, Gladiš, Sovič, Nhakanipho, Liener, Gallovič, Václav, Kiss, Vasiľ

Komentáre