Košičanov dlhodobo trápi hluk z preletov lietadiel

KošiceSpravodajstvo

STA sa rozhodla uskutočniť viacero opatrení, aby predišla ďalším sťažnostiam.

Obyvatelia metropoly východu sa najmä v letných mesiacoch sťažovali na hluk lietadiel. Z tohto dôvodu sypoločnosť Slovak Training Academy (STA) nedávno zrealizovala opatrenia na zmiernenie následkov letového výcviku pre pilotov vrtuľníkov.

„Na jar sme kvôli opatreniam proti pandémii a neistej situácii nedokázali odlietať toľko letových hodín, koľko naši študenti potrebujú. V júli a v auguste sa preto program nahustil a lietalo sa viac, ako sme pôvodne pre toto obdobie plánovali. Obyvateľom nášho regiónu preto ďakujeme za trpezlivosť a zhovievavosť,“ uviedol pre Rádio Košice hovorca STA Dušan Tokarčík s tým, že spoločnosť sa rozhodla uskutočniť viacero opatrení, aby predišla ďalším sťažnostiam.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Od septembra sa nelieta hlučnejším vrtuľníkom M17, zmenili sa trasy letov, obchádzajú sa zastavané územia a vrtuľníky lietajú vyššie. Chápeme požiadavky obyvateľov a každú prípadnú sťažnosť dôkladne preverujeme. Veliaci pilot pri vedení letu je však povinný brať ohľad na bezpečnosť letu, poveternostné podmienky a musí sa riadiť pokynmi riadiaceho letovej prevádzky. Naša spoločnosť vykonáva lety podľa platných národných a európskych predpisov, ale berieme ohľad aj na obyvateľov dotknutých obcí a snažíme sa zmierniť dopad našej činnosti na ľudí tak, ako sa len dá,“ dodal Tokarčík.

Aj letecký priemysel prežíva počas aktuálnej pandémie ťažké časy. Košické letisko zaznamenalo výrazný prepad počtu prepravených cestujúcich.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre