Známy folklórny festival prinesie do Košíc tanec a remeslá

KošiceKultúra

Súťažiť sa bude aj v tancovaní Karičky.

Už tento štvrtok (20.6.) až do nedele (23.6.) sa uskutoční obľúbený Medzinárodný folklórny festival Cassovia folkfest. Ten tradične prinesie rôzne zaujímavé vystúpenia, ale aj prekonávanie tanečného rekordu.

„Festival je v posledných rokoch približne dva dni v Košiciach. Jarmok bol vždy na Hlavnej ulici, ale teraz vzhľadom na 30. výročie Art Filmu bude na Terase. Program bude obohatený o vystúpenia v Šaci a Skároši. Tradične budú dva koncerty v piatok (21.6.) večer v divadle Grand, kde sa predstaví letecký a seniorský súbor, a prídu aj folkloristi či zahraničné súbory,“ priblížil hlavný organizátor Vladimír Urban.

Foto

Do Košíc tak zavítajú súbory z Bosny a Hercegoviny, Rumunska, Macedónska a Maďarska. Minulý rok v centre Košíc neprebehla známa Karička, tentoraz to ale bude už po deviatykrát a zúčastniť sa na prekonávaní rekordu môže aj verejnosť.

„Karička bude mať nácvik 20. júna od 15.00 hod., následne o 16.30 hod. je generálka a o 17.00 hod. bude pokus o rekord v tancovaní karičky pospiatky. Počas vyhodnotenia sa odprezentujú všetky súbory na javisku, dominantný tam bude FS Železiar, keďže túto Karičku spoluorganizujeme,“ dodal Urban.

Program potrvá do nedele a súčasťou podujatia je aj výstava vo Verejnej knižnici Jána Bocatia venovaná práve Železiaru s názvom Neopakovateľných 60 rokov, ktorá trvá do 1. júla.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre