Košice a Zadar čoskoro prepojí priame letecké spojenie

KošiceSpravodajstvo

Lietať sa bude každú sobotu.

Ak plánujete letnú dovolenku v turisticky obľúbenom Chorvátsku, určite oceníte priame letecké spojenie Košice – Zadar, ktoré pripravilo Letisko Košice v spolupráci so slovenskou leteckou spoločnosťou Air Explore. Lietať sa bude každú sobotu od 3. júla do 4. septembra o 10.15 hod., a to lietadlom typu Boeing 737-800, ktoré má kapacitu 189 miest. Dovolenkári v lietadle strávia 1,5 hodiny.

Spiatočný let zo Zadaru je naplánovaný so štartom o 12.45 hod., pričom v metropole východu pristane o 14.15 hod. Ceny letiek sa pohybujú od 69 eur jednosmerne vrátane všetkých poplatkov, príručnej batožiny do 8 kíl a veľkej podanej batožiny do 25 kíl. Cestujúci si môžu zakúpiť aj flexibilné letenky od 99 eur. Ich výhodou je možná zmena dátumu letu bez poplatku najneskôr 24 hodín pred plánovaným odletom.

„Sme nesmierne radi, že sa nám podarilo dohodnúť so spoločnosťou Air Explore na spustení pravidelnej sezónnej linky Košice – Zadar, keďže po priamom leteckom spojení s regiónom Dalmácie evidujeme mimoriadne silný dopyt už niekoľko rokov. S radosťou pozývame všetkých milovníkov Jadranu z našej širokej spádovej oblasti, aby na svoju tohtoročnú dovolenku odleteli pohodlne a bezpečne zo svojho domovského letiska – Letiska Košice,“ uviedol výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice Michael Tmej.

„Počet Slovákov, ktorí cestujú na dovolenku do Chorvátska lietadlom, každým rokom rastie a na základe minuloročnej skúsenosti s priamou linkou z Bratislavy do Splitu chceme tento rok umožniť cestu lietadlom do Chorvátska aj obyvateľom východného Slovenska. Vďaka ústretovosti a podpore Letiska Košice môžu dovolenkári využiť linku Košice – Zadar každú sobotu počas prázdninových mesiacov júl a august a aj na začiatku septembra. Mnohí chcú takto ušetriť čas aj peniaze – let do Chorvátska trvá len niečo vyše hodiny,“ povedal výkonný riaditeľ Air Explore Martin Štulajter.

Chorvátsko je v rámci cestovného semaforu zaradené medzi zelené krajiny. Cestujúci, ktorí sú zaočkovaní proti koronavírusu, deti do 18 rokov či tí, ktorí za uplynulých 180 dní prekonali ochorenie COVID-19, nemusia po návrate absolvovať dvojtýždňovú karanténu. Podobné pravidlá platia aj pre vstup Slovákov do Chorvátska.

Cestujúci musia mať počas celej doby letu prekryté horné dýchacie cesty respirátorom FFP2. Zároveň musia dodržiavať hygienu rúk a odstupy. Platí to aj pre pohyb cestujúcich v priestoroch terminálu Letiska Košice. Dovolenkári si môžu letenky na Zadar rezervovať na webovej stránke Air Explore

Komentáre