Košice budú mať novú leteckú linku do Nemecka

KošiceSpravodajstvo

Cestujúci budú od októbra lietať medzi Košicami a Nemeckom nízkonákladovou leteckou spoločnosťou Eurowings.

Letisko Košice uspelo v internetovom hlasovaní v rámci projektu “Vote and Fly!” („Hlasuj a leť!“) nemeckej leteckej spoločnosti Eurowings. V utorkovom (13.3.) finále získalo najviac hlasov a predbehlo tak írsky Cork a nemecký Friedrichshafen.

Vďaka tomu sa už od zimného letového poriadku 2018/2019, t.j. od konca októbra 2018 bude lietať na pravidelnej linke z Košíc do Nemecka na palube leteckej spoločnosti Eurowings. Konkrétna destinácia v Nemecku bude oznámená v najbližšom čase. Košickému letisku sa tak v rekordne rýchlom čase podarilo nahradiť linku do Kolína, ktorá končí v polovici mája.

„Zatiaľ presnú destináciu nepoznáme, budeme o tom diskutovať so spoločnosťou Eurowings. Do úvahy pripadajú destinácie, ako Dusseldorf, Kolín, Mníchov, Berlín, Hamburg, Stutttgart – pravdepodobne to bude jedno z týchto nemeckých miest,“ vymenoval Juraj Toth z košického letiska.

Foto
Do ktorej nemeckej destinácie bude Eurowings z Košíc lietať, zatiaľ nie je známe / facebook.com/eurowings

„Potvrdilo sa, že ak sa Slováci spoja, vedia dokázať veľké veci. Nemecko je pre celé východné Slovensko mimoriadne dôležitý trh a sme veľmi vďační všetkým hlasujúcim, že aj vďaka nim budeme s Nemeckom spojení priamou leteckou linkou na palube spoločnosti Eurowings,“ uviedol výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Michael Tmej.

Eurowings je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá bola v roku 2017 vyhlásená za najlepšiu nemeckú aerolinku. Lieta do vyše 160 destinácií vo viac ako 50 krajinách.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre