Košice majú nové letecké spojenie

KošiceSpravodajstvo

Cestujúcim bude k dispozícii trikrát týždenne.

Do metropoly východu prichádza nový letecký dopravca. Najväčšia švajčiarska letecká spoločnosť Swiss International Air Lines od 27. marca budúceho roka prepojí Košice s Zürichom, a to trikrát týždenne lietadlom Airbus A220. Ide o piatu leteckú spoločnosť, ktorá bude z Letiska Košice ponúkať pravidelné linky. Zároveň je to jediné priame letecké spojenie Slovenska so Švajčiarskom.

Cestujúci budú mať po novom k dispozícii množstvo letov do viacerých destinácií v sieti SWISS. S prestupom v Zürichu bude ľahko dostupný Tel Aviv, San Francisco, Sao Paulo, Johannesburg, Montreal, New York, Miami, Chicago, Boston, Bangkok, Hong Kong či Šanghaj. Medzi európske metropoly patrí Miláno, Štokholm, Ženeva, Benátky či Valencia. Letenky sú už v predaji na swiss.com. 

„S veľkým nadšením vítame SWISS v Košiciach. Príchodom tretieho sieťového dopravcu a zároveň tretieho člena leteckej aliancie Star Alliance sa výrazne zlepšuje letecká dostupnosť nášho regiónu. Veríme, že z toho bude výrazne profitovať podnikateľský sektor, cestovný ruch, ako aj početná komunita Slovákov žijúcich vo Švajčiarsku,“ reagoval výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice Thomas Dworschak.

„Spoločnosť SWISS sa veľmi teší na zahrnutie Košíc do svojej ponuky destinácií. Toto krásne a živé mesto s množstvom historických pamiatok si získava rastúcu popularitu. Evidujeme silný dopyt po celom regióne a uvedomujeme si jeho vysoký potenciál z hľadiska cestovného ruchu. Letecké spojenie Košice – Zürich ponúkne aj atraktívne príležitosti na prestupe do množstva ďalších destinácií,“ povedala zástupkyňa Lufthansa Group pre Slovensko Zuzana Mrvová.

Napriek tomu, že letný letový poriadok sa oficiálne začne v nedeľu 31. marca 2024, SWISS spustí linku v stredu 27. marca pred Veľkou nocou, čo uľahčí predsviatočné cestovanie Slovákom, ktorí žijú vo Švajčiarsku a ich rodinám.

„Veľmi sa tešíme z tejto novej leteckej linky, ktorá spojí nielen našu krajinu so Švajčiarskom, ale prinesie aj nové možnosti spojenia so svetom pre celé východné Slovensko. Košice a široké okolie tak výrazne získa na atraktivite z hľadiska potenciálu pre priame zahraničné investície. Taktiež sa teším na ďalší rozvoj turizmu v tomto krásnom regióne, ktorý rozhodne má čím prilákať aj švajčiarskych turistov,“ dodala štátna tajomníčka ministerstva dopravy Katarína Bruncková.

Komentáre