Košice naplnila veľkonočná atmosféra

KošiceZaujímavosti

Verejné priestranstvá zdobia sviatočné aj jarné dekorácie.

Veľkonočná a jarná atmosféra už naplnila aj košické ulice. Správa mestskej zelene osadila v parku pri fontáne prútené veľkonočné vajce z prírodného materiálu, ktoré dopĺňa jarná výsadba.

„Na rovnakom mieste potešia Košičanky, Košičanov a návštevníkov mesta nové dekorácie, a to tri veľkonočné vajíčka, ktoré mestská zeleň dostala ako sponzorský dar,“ uviedlo mesto.

Výzdoba nechýba ani v mestských častiach, viaceré nám však avizovali, že do nových prvkov nebudú kvôli úsporám investovať. Niektoré veľkonočné tradície ale chcú zachovať. Na Severe sa v piatok (29.3.) uskutočnila tradičná krížová cesta a na Juhu je obľúbenou detskou veľkonočnou aktivitou hľadanie vajíčok. 

 

Galéria k článku

Mestská časť Sídlisko KVP vyhlásila na sociálnej sieti súťaž pre deti o najkrajšie a najoriginálnejšie veľkonočné vajíčko. Pred miestnym úradom zároveň nechýba výzdoba vo forme ručne vyrobených zajacov a vajíčok, ktoré majú symbolizovať nový život a obnovenie. Veľkonočná atmosféra naplnila aj legendárne Dominikánske námestie v Starom Meste. 

Veľkonočný program v mestskej časti Západ sa začal už začiatkom minulého týždňa, pričom utorkové (26.3.) popoludnie patrilo rodinám. 

„Deti súťažili a hľadali sto skrytých veľkonočných vajíčok a zdobili gigantickú 2,5 metrovú kraslicu. Nechýbalo maľovanie na tvár, vystúpenie folklórneho súboru Jahôdka, tvorivé dielne a štrúdľa od pána starostu,“ uviedla mestská časť.

Program pre deti bol v stredu (27.3.) pripravený aj v mestskej časti Nad jazerom. 

„Naši malí šampióni sa pustili do preverenia svojich znalostí o Veľkej noci a súťažili vo vzrušujúcich súťažiach plných šikovnosti. Okrem toho nám pomohli s upratovaním našej záhrady, kde veľkonočný zajko rozhádzal viac ako 500 vajíčok,“ uviedla samospráva.

Na Sídlisku Ťahanovce sa uskutočnili Veľkonočné ťahanovské trhy. 

„Mali ste možnosť kúpiť si rôzne ručne vyrábané produkty od košíkov, vajíčok cez mydielka až po detské oblečenie. Zapojila sa aj Arcidiecézna charita Košice a tak ste svojim nákupom mohli vykonať aj dobrý skutok,“ informoval miestny úrad.

Súčasťou bol sprievodný program, ktorý si pripravili materské školy, Združenie žien či Ťahanovský prameň. Na sídlisku nechýba veľkonočná výzdoba, pričom samospráva chce využiť čo najviac vlastných vecí, aby v náročnej situácii nemusela investovať. 

Viacero mestských častí sa zameralo skôr na jarné aktivity, dobrovoľné upratovanie sídlisk či darovanie krvi.

„V mesiaci apríl máme naplánovanú jarnú sídliskovú brigádu ako aj brigádu so seniormi v dennom centre. Zároveň organizujeme 15.4. furčiansku kvapku krvi priamo na miestnom úrade a v prípade záujmu je stále priestor prihlásiť sa a darovať krv,“ uviedol starosta Furče Dominik Babušík. 

Komentáre