Košice Night Run 2019 potvrdil svoju pozíciu najprestížnejšieho nočného behu na Slovensku

KošiceŠport

Do ôsmeho ročníka sa prihlásilo takmer 1700 bežcov a viac ako 200 detí.

Košický Nočný Beh premenil v piatok (6.9.) metropolu východu na netradičnú, no veľmi atraktívnu bežeckú trať, ktorej súčasťou boli tisícky nadšencov behu a zdravého životného štýlu. 

Do ôsmeho ročníka sa prihlásilo takmer 1700 bežcov, k pelotónu sa pridalo aj viac ako 200 detí z košických základných škôl, čo už býva dobrým zvykom podujatia. Osvetlenú desaťkilometrovú trať dopĺňala hudba, či už znejúca z hudobných pódií alebo vďaka bubnovej šou Campana Batucada i Bubonz. Novinkou, ktorú ocenili bežci i návštevníci, boli pyrotechnické efekty v podobe ohňového sprievodu, ktorý trať ešte viac zatraktívnil. Príjemným spestrením behu boli aj dymové bubliny v okolí Immaculaty. 

Foto
Atmosféra Košice Night Run 2019 bola jedinečná / TV KOŠICE

Košice Night Run potvrdil aj vo svojom ôsmom ročníku svoje silné postavenie. „Štandardom behov na Slovensku je to, že majú svojich ambasádorov, významné osobnosti. My sme sa od prvého ročníka rozhodli a sme veľmi radi, že sa nám to potvrdilo aj po ôsmich rokoch, že našimi ambasádormi sú naozaj všetci bežci. Pretože osobnosťami sú práve oni pre nás,“ uviedol hlavný organizátor podujatia Marek Petráš z Rádia Košice. „Veľká vďaka patrí všetkým fanúšikom, ktorí povzbudzovali športovcov, ale v neposlednom rade najväčšia vďaka patrí bežcom, ktorí potvrdili, že Košice Night Run je najprestížnejší nočný beh na Slovensku,“ doplnil Petráš.

Foto
Historickým centrom Košíc bežalo takmer 1700 ľudí / TV KOŠICE

PREKVAPENIA NA TRATI

Ôsmy ročník priniesol niekoľko vzácnych momentov. Minimálne pre tých, ktorí netušili, že si okrem medaily odnesú aj rodinnú letenku do Düsseldorfu od Letiska Košice a spoločnosti Eurowings. Šťastie sa tak usmialo na najrýchlejšie deti, no bez odmeny neostanú ani bežci desaťkilometrovej trate. Tých odmeníme počas vysielania v Rádiu Košice druhý septembrový týždeň.  

Pre mnohých bol prekvapením aj Juraj Barbarič, známy ťahúň, ktorý sa rozhodol pre dobrú vec. Ako posledný vyštartoval na trať aj so smetnou nádobou, ktorú obratne kotúľal po celej trase. Jeho výkon ocení spoločnosť, v ktorej pracuje tak, že pomôže pacientom so svalovou dystrofiou.

Nezabúdajme ani na sympatickú skupinku bežcov, ktorí pútali pozornosť tričkami „Pomôžte chudobným.“ Oáza - nádej pre nový život takto upozorňuje na biedu, pred ktorou by sme nemali zatvárať oči. „To tričko stále nosím na sebe, aby si ľudia všímali, že v tejto dnešnej spoločnosti, v ktorej môžeme povedať, že je dobrá a vyspelá, sme bohatí, no sú ľudia, ktorí sú chudobní. Alebo sa ocitli v biede a im treba pomôcť, aby sme si všetci všimli a akýmkoľvek spôsobom vedeli tým ľudom byť nápomocní,“ vysvetlil rímskokatolícky kňaz Peter Gombita.

Foto
Peter Gombita / TV KOŠICE

NAJRÝCHLEJŠÍ A NAJRÝCHLEJŠIE

Historické centrum napokon na trať zlákalo takmer dve tisícky bežcov. Medailu získal každý, kto dobehol, no ocenení boli aj najrýchlejší spomedzi všetkých. V ženskej kategórii vyhrala päťnásobná triatlonistka roka Romana Gajdošová s časom 00:38:23. „Mala som dnes v pláne ťažký bežecký tréning, tak som si povedala, že sa pôjdem pozrieť do Košíc. Tým, že sú tu ľudia, tak to ubiehalo rýchlejšie. Tým, že som nemusela ísť úplne naplno, tak som si to aj celkom užila,“ prezradila víťazka s úsmevom na perách. Hneď za ňou dobehla bežkyňa z Nórska Christina Forsberg s časom 00:39:06 a tretia v kategórii ženy skončila Andrea Hudáková s časom 00:42:22.

Najrýchlejší v mužskej kategórii bol Radovan Tomeček s časom 00:32:47: „Ďakujem aj Košiciam, že usporiadali takéto preteky, že som sa ich mohol zúčastniť. Je to neskutočný pocit tejto trate, tejto atmosféry v Košiciach. Tu sa stále behá dobre, ja tu aj viac-menej trénujem. Je tu môj materský klub TJ Obal Servis Košice. Ďakujem klubu a trénerovi Pavlovi Madárovi. Tieto preteky sú super,“ prezradil bezprostredne po dobehu víťaz. Hneď za ním sa do cieľa dostal Jaroslav Szabo, ktorý si za čas 00:33:55 odniesol striebornú medailu. Tretie miesto obsadil Michal Lami s časom 00:34:34.

Nezaostávali ani tímy. Ako prvý skončil TJ Obal Servis KE s časom 00:33:20, druhý bol BEKELE Košice s časom 00:35:22 a tretí skončil tím ESET s časom 00:37:10.

Foto
Každý bežec získal originálnu medailu / TV KOŠICE

NAJMLADŠÍ A NAJRÝCHLEJŠÍ

Centrom Košíc si v piatok zabehli aj žiaci základných škôl. Na päťkilometrovom okruhu skončil z chlapcov prvý Lukáš Krakovský zo ZŠ Jenisejská. Druhú priečku obsadil Tomáš Adamovský takisto zo ZŠ Jenisejská a tretie miesto patrí Alexovi Tóthovi zo ZŠ Lechkého.

Z dievčat bola najrýchlejšia Stacy Mária Žeňuchová z Evanjelického gymnázia J.A. Komenského, druhá dobehla Petra Bondrová zo ZŠ Trebišovská a tretia Dália Šoltésová zo ZŠ Lechkého. Nedá nám nespomenúť, že všetky deti sú víťazmi a určite by sme si z ich radosti na trati mohli brať príklad.

Foto
Päť kilometrov zabehlo viac ako dvesto detí / TV KOŠICE

PREKVAPENÍ NIKDY NIE JE DOSŤ

Súčasťou Košického Nočného Behu bola aj možnosť vyhrať letenky, ktoré venoval partner podujatia Letisko Košice. Už o pár dní sa priamo vo vysielaní Rádia Košice dozvieme, ktorí dvaja bežci získajú po dve spiatočné letenky do Düsseldorfu so spoločnosťou Eurowings. Nezabúdajme, že najrýchlejší chlapec Lukáš Krakovský, ako aj dievča Stacy Mária Žeňuchová vyhrali rodinnú letenku do rovnakej destinácie. Obaja neskrývali emócie.  

Ôsmemu ročníku prialo i počasie, no najlepšiu živú kulisu opäť vytvorili bežci a návštevníci. Hlavným organizátorom podujatia Košice Night Run je Rádio Košice, ktoré už potvrdilo aj ďalší ročník: „Sme veľmi radi, že máme za sebou ôsmy ročník, tešíme sa na rok 2020. Už teraz vieme, že 25. apríla privítame všetkých fanúšikov behu na košickom letisku, a to na podujatí Košice Runway Run, hneď potom sa vrátime do centra Košíc a vychutnáme si deviaty ročník Košice Night Run, ten je na programe 4. septembra 2020,“ uzavrel Petráš.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre