Organizátori oslovili 14 krajín.
Prvý septembrový víkend (5. a 6. septembra) bude na košickom letisku patriť Medzinárodným leteckým dňom SIAF. Podujatie sa po dvojročnej prestávke opäť vracia do kalendárov fanúšikov letectva a po uplynulých ročníkoch v Sliači či Malackách zavíta tentokrát na východ.
„Chceme posilňovať letecký priemysel, pretože je to priemysel s vyššou pridanou hodnotou, kde môžu vznikať aj pracovné miesta do budúcnosti. A toto je naším cieľom - podporiť lokálnu ekonomiku, zamestnanosť, zastaviť brain drain. A letecké dni alebo Medzinárodné letecké dni sú jedným z nástrojov, ako sa dá dotiahnuť sem túto leteckú komunitu z celej Európy, z celého sveta a v podstate nadviazať kontakty a spoluprácu v tejto oblasti,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.
Košická župa nie je organizátorom, ale podujatie podporila v rámci svojho dotačného programu Terra Incognita.
Ústrednou témou bude 35. výročie založenia leteckej akrobatickej skupiny Biele albatrosy. Hoci sa program začína ešte len plánovať, podľa riaditeľa podujatia Huberta Štoksu je istá domáca aj zahraničná účasť:
„Oslovili sme 14 štátov plus Slovenská republika. Mňa prekvapil veľký záujem z Anglicka z Royal Air Force, lebo tí ponúkajú, či je to historická technika, či sú to výsadkári, vojenská technika, majú úžasnú skupinu Red Arrows. A tu mám v kúte duše také želanie, že keby toto vyšlo, tak to by bola veľká premiéra v Košiciach.“
Súčasťou programu by mala byť aj dronová šou, ktorá sa vlani kvôli počasiu nepodarila.

