Košice Runway Run si zabehnú aj atlétky Popovičové

KošiceSpravodajstvo

Viviana a Loriana, všestranné mladé košické talenty, vynikajú v atletike aj triatlone. Teraz sa ukážu aj na piatom ročníku Košice Runway Run, ktorý uprednostnili pred majstrovstvami.

Obľúbený beh po dráhe košického letiska sa nezadržateľne blíži. Prihlásení bežci už netrpezlivo trénujú, nerozhodní ešte zvažujú registráciu. Isté však je, že sa na trať postavia aj sestry Loriana a Viviana Popovičové z košického klubu Creo Sport. Energické strely milujú šport, čo dokazujú aj ich výsledky.

Lorianu čoskoro uvidíme, ako štafetovo nesie olympijský oheň priamo vo Francúzsku, Viviana triumfovala na poslednom Minimaratóne a obhájila tak prvenstvo v ženskej kategórii. Obe sestry dosahujú fantastické výsledky a milujú mestské behy.

Mne sa na mestských behoch páči komunita a atmosféra, hlavne to, ako sa ľudia dokážu vzájomne povzbudzovať, je tam veľmi pozitívna energia. Keď idem na majstrovstvá, tam hrá rolu aj nervozita, ale ja si myslím, že človek si to má vždy užiť. Aj preto ideme na Košice Runway Run. Užijeme si to, urobíme si pekné fotky a keď to dobre dopadne, to je už čerešnička na torte,“ uviedla Loriana pre Rádio Košice. Mladšia sestra súhlasí: Mne sa najviac páči tá atmosféra dlhých mestských behov, keď je tam veľa ľudí, potlesk, nálada, to ma veľmi baví.“

Foto
Na trať postavia aj sestry Loriana a Viviana Popovičové / KOŠICE ONLINE

Na Košice Runway Run každá svoju trať a palacinky

Na medzinárodnom Letisku Košice sa stretneme poslednú aprílovú sobotu (27.4.2024). Bežci majú na výber 5 alebo 10 km trať. U sestier bol výber jednoznačný. Zatiaľ čo Loriana si vybrala 5 km, Vivianu zlákala 10 km trať. Študentky francúzskeho bilingválneho gymnázia, z toho už Loriana prijatá na univerzitu vo Francúzsku, si zavtipkovali, že by najradšej k behu pridali aj bazén a bicykel, pretože triatlon milujú rovnako ako atletiku. Tak veľmi, že nevedia povedať, čo ich baví viac. Preto sa venujú atletike aj triatlonu rovnako.

Aj napriek tomu, že sa bežne stretnú na štarte, ako konkurencia sa nevnímajú: „Je to super, ale nie je to len o mne, my sa často striedame, Lori je v plávaní výrazne lepšia. Skrátka si pomáhame a ja som rada, že ju môžem potiahnuť napríklad v behu,“ hovorí mladšia Viviana, ktorá sa okrem športu venuje aj umeniu a rada maľuje. Jedinečný recept na úspech nemajú, no recept na palacinky, ktoré si pred pretekom vždy rady doprajú, by možno mohol byť nejakým pozitívnym rituálom. Aké výsledky im palacinky prinesú v poslednú aprílovú sobotu, uvidíme.

Bežci sa na štart Košice Runway Run postavia už 27. apríla 2024, štart bude tento rok už o 19.30 hod. „Ja si myslím, že by si to mal vyskúšať každý, hlavne tú atmosféru, ktorá vás nabudí a nepochybujem o tom, že si to zamilujete tak, že budete chcieť bežať každý rok,“ pozýva Loriana Popovičová všetkých, ktorí ešte uvažujú nad registráciou na Košice Runway Run. Počet bežcov bude opäť limitovaný, preto svoju registráciu neodkladajte.

Komentáre