Košice sa vracajú na futsalovú mapu. Mladý tím povedie najlepší tréner, bránku postráži reprezentant

KošiceŠport

Košice boli vždy považované za baštu slovenského futsalu a aj súčasná reprezentácia je bohatá na odchovancov z metropoly východu. O to trpkejší bol fakt, že druhé najväčšie mesto Slovenska bolo od roku 2014 bez extraligového zastúpenia. To sa však konečne zmení. Jedným z nováčikov rozšírenej extraligy bude totiž klub Podpor Pohyb Košice.

Foto
Košičania sú pripravení zvádzať súboje s najlepšími / KOŠICE ONLINE

„Náš klub sme zakladali pred rokom a už vtedy bolo cieľom vybudovať mužstvo schopné hrať slovenskú ligu. Zo začiatku sme chceli pôsobiť vo východoslovenskej extralige, ale tú zrušila korona. Teraz sa zmenilo vedenie slovenského futsalu a extraligu rozšírili na desať tímov. Prišla ponuka a my sme ju spoločne s dvomi bratislavskými mužstvami prijali, prezradil potešiteľnú novinku prezident klubu Matúš Hudák.

Na extraligovej mape budú Košičania jedinými reprezentantmi východu. To však zároveň zvyšuje náklady, veď hráčov tímu Podpor Pohyb čaká najviac cestovania.

„Iste, naše náklady pôjdu nahor. Napriek tomu však bola naša voľba jasná. Máme tu mnoho mladých talentov, ktoré si zaslúžia hrať futsal na najvyššej úrovni,“ zdôraznil Hudák.Korona samozrejme spôsobila aj to, že sa financie zháňajú ťažšie. Snažíme sa však pracovať dlhodobo koncepčne, aj keď momentálne skromnejšie. Verím, že sponzori uvidia záujem o futsal v tomto meste a pridajú sa k nám.“

Košických futsalistov privedie na extraligovú scénu skúsený tréner Richard Bačo (tréner roka 2019) a funkcionári nenechali nič na náhodu ani z pohľadu posilnenia tímu.

„Tréner Bačo pozná košický futsal dokonale a vychoval polovicu slovenských reprezentantov. V tomto smere máme toho najlepšieho. Stiahli sme aj pár skúsených hráčov, ktorí kedysi hrávali extraligu za RCS Košice. Gro tímu však tvoria mladí odchovanci,“ vyjadril sa na margo svojho tímu prezident klubu Podpor Pohyb.

Galéria k článku

Základom každého tímu je brankár. Košičania v tomto smere nelenili a z Lučenca získali na ročné hosťovanie reprezentanta Richarda Obermana.

„V Košiciach som našiel novú motiváciu a v tomto mladom tíme sa cítim veľmi dobre. Ideme zbierať skúsenosti, chceme sa presadiť v extralige a verím, že je to projekt na dlhé roky,“ vyslovil sa Oberman, podľa ktorého má klub opatrné ambície, no on sám sa nebojí rúbať vysoko.  „Určite chceme postúpiť do play-off. Ja osobne by som chcel ešte viac a bolo by krásne dostať sa do semifinále.“

Návrat košického futsalu na najvyššiu úroveň po siedmich rokov vníma vysoko pozitívne. „Toto mesto si to zaslúži. V reprezentácii je osem až deväť hráčov z Košíc a bola veľká škoda, že tu nebola extraliga. Aj v našom súčasnom tíme je veľa talentu a verím, že sú tu budúci reprezentanti.“

A ako by zadefinoval ciele pre nováčikovskú sezónu prezident Matúš Hudák? „Ambície sú jasné – dávať šancu mladým hráčom a etablovať sa v najvyššej súťaži. A samozrejme – baviť ľudí dobrým futsalom.“

Návrat na najvyššiu scénu absolvujú Košičania 10. septembra v domácom súboji proti Banskej Bystrici. Začiatok súťaže odohrajú futsalisti Podpor Pohyb v Angels aréne. Tú však čaká plánovaná rekonštrukcia a v klube už preto pracujú aj na riešení pre budúcnosť.

Komentáre