Košice sa zahalia do Noci divadiel

KošiceKultúra

Tohtoročný program sa bude niesť v duchu výročia Nežnej revolúcie.

Tretia novembrová sobota na Slovensku patrí takzvanej Noci divadiel. Prvýkrát sa ako pilotný program realizovala 25. októbra 2008 v Chorvátsku. Tento rok sa Noc divadiel bude niesť v duchu 30. výročia Nežnej revolúcie. Pripravené sú predstavenia, besedy, stretnutia s hercami či samotné zákulisie divadiel.

Noc divadiel zavíta aj do Máraiho štúdia. „My dávame priestor mladým kolegom z Konzervatória Jozefa Adamoviča. Už dlhšie máme spoluprácu, takže už druhý rok po sebe u nás Noc divadiel vyplní ich program, predstavenia a prídu k nám s predstavením Pranier a je nadčasovou, neustále rezonujúcou témou o mocenskej a autoritárskej spoločnosti. O 20.00 hod. bude predstavenie Polnočná omša. Je to hra jedného z najvýznamnejších slovenských dramatikov minulého storočia, ktorá sa odohráva na Štedrý deň,“ uviedol riaditeľ Divadla Thália József Czajlik.

Výnimkou programu nie je ani scéna Jorik či scéna Bábkového divadla. Malá scéna Štátneho divadla Košice si pripravila netradičné predstavenie, ktoré sa dotýka doby spred 30 rokov s názvom Václav Havel: List Gustávovi Husákovi.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

 

 

Komentáre