Košice vyhlásili grantovú výzvu na podporu kultúrnych a športových podujatí

KošiceSpravodajstvo

Verejnosť môže participovať na kultúrnych a športových podujatiach pre deti a mládež v Košiciach aj prostredníctvom grantovej výzvy, ktorú vyhlásilo mesto Košice.

Foto
Do výzvy sa môžu zapojiť školy a školské zariadenia, ktoré nie sú v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice, ako aj občianske združenia či neziskové organizácie vykonávajúce športovú, respektíve kultúrnu činnosť. (Ilustračná fotografia) / FB Mesto Košice

Zámerom je vytvoriť podujatie, ktorého myšlienka bude zameraná na zvýšenie atraktívnosti prostredia a života mladých ľudí žijucich a pôsobiacich na území Košíc. Magistrát o tom informuje na svojej webovej stránke.  

„Hlavným cieľom je aktivna participácia a osobný rozvoj mladých ľudí v rámci Európskeho roka mládeže 2022,“ uvádza mesto. Dodáva, že výzva je zameraná na spoluprácu medzi samosprávou a verejnosťou v rámci kultúrno-športového rozvoja mesta. Samotný projekt má osloviť čo najväčší počet mladých obyvateľov a jeho návštevníkov.

Do výzvy sa môžu zapojiť školy a školské zariadenia, ktoré nie sú v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice, ako aj občianske združenia či neziskové organizácie vykonávajúce športovú, respektíve kultúrnu činnosť.

Žiadosti môžu podávať do konca mája. Celková alokácia výzvy je 20-tisíc eur, maximálna požadovaná dotácia predstavuje 1 500 eur. Bližšie informácie sú zverejnené na webovej stránke mesta.

Zdroj: TASR

Komentáre