Košice zažili galavečer tvrdých rán a krásnych žien. Domáci miláčik Sefa doplatil na zranenie

KošiceŠport

Vypredaná Angels aréna v Košiciach zažila v piatok večer jedenástu edíciu galavečera bojovníkov East Pro Fight, ktorá sa už tentoraz uskutočnila pod hlavičkou Fusion FN. Na programe bolo celkovo jedenásť zápasov v disciplínach box a MMA. Divákov privádzali do varu krásne ženy, no predovšetkým tvrdé údery a kopy v oktagonovej klietke.

Foto
Emin Sefa bojoval proti Arturovi Kaminskemu aj napriek zranenej ruke ako lev / KOŠICE ONLINE

Po boxerskom predzápase medzi Miroslavom Kankom a Gabrielom Tkáčom odštartoval večer triumfom Martina Muchu nad Danielom Miloševičom v súboji MMA do 74 kilogramov. Potom publikum ožilo zásluhou víťazstva Martina Szylagyiho z domáceho MMA Top Teamu Košice. S Petrom Sedláčkom urobil krátky proces.

„Áno, bolo to dosť rýchle. V úvode som sa vytrápil na gilotíne a som rád, že to dopadlo takto. Celý týždeň som bol totiž na tabletkách, mal som zdravotné problémy a vyhral som to teda asi s božou pomocou,“ vyslovil sa po víťazstve Szylagyi, ktorý sa v Košiciach pripravuje pod dohľadom skúsených trénerov Matúša Laincza a Bohuša Dulu. „Toľko skúseností, koľko majú oni, to je jednoducho neprekonateľná sila. Vyhral som aj svoj tretí zápas v MMA a čo viac si môže fighter želať? Uvidíme, čo bude ďalej. Každý hovorí o UFC, ale bellator je lepší.“

Hala neskôr poriadne burácala aj pri zápase MMA do 66 kilogramov, v ktorom si zverenec úspešného kickboxera Tomáša Možného Ladislav Majerník poradil s Richardom Draganovským. Tradičným miláčikom košického publika je trojnásobný majster Slovenska v boxe Dominik Kaľavský, ktorý opäť nesklamal a triumfoval nad Stefanom Mihailovom.

Kaľavský si už pritom v minulosti vyskúšal aj K1 či MMA. „Skúsil som to a dávam veľký kredit všetkými bojovníkom v týchto disciplínach. Osobne však považujem za kráľovský šport box. Je to taká Formula 1 medzi bojovými disciplínami,“ poznamenal Kaľavský.

Foto
Emin Sefa vs. Artur Kaminski / KOŠICE ONLINE

Vrcholom galavečera bol súboj domáceho miláčika Emina Sefu s Poliakom Arturom Kaminskim v MMA do 77 kilogramov. Z víťazstva sa napokon tešil Kaminski, ktorý využil Sefove problémy so zranenou rukou.

„Nechcel som si to pripúšťať, pretože ruka sa zdala byť v pohode. Od prvého úderu som ju však cítil a nebolo to také, ako som chcel. Hlavne som však zaspal v druhom kole, kedy ma súper natriafal. Boli to zbytočné rany, ktoré ovplyvnili výsledok,“ zhodnotil Emin Sefa, ktorý si teraz dá súťažnú pauzu. „Musím tomu dať oddych, pretože to fakt boli a už posledné tri týždne som pracoval v príprave bez sparingov. Nedalo sa ani poriadne trénovať a zbytočne by som sa teraz pchal do ďalších zápasov. Bola to však cenná skúsenosť a čo ťa nezabije, to ťa posilní. Nie som kapela, aby som stále iba vyhrával.“

Galéria k článku

Výsledky Fusion FN 19 – East Pro Fight:


Miroslav Kanka vs. Gabriel Tkáč – box do 73 kg – víťaz Gabriel Tkáč

Daniel Miloševič vs. Martin Mucha – MMA do 74 kg – víťaz Martin Mucha
Peter Sedláček vs. Martin Szylagyi – MMA do 93 kg – víťaz Martin Szylagyi
Martin Zajac vs. Jozef Jurko – box 77 kg – remíza
Jiří Novák vs. Samuel Danko – MMA do 72 kg – víťaz Jiří Novák
Richard Draganovský vs. Ladislav Majerník – MMA do 66 kg – víťaz Ladislav Majerník

Milan Opacic vs. Marek Onda – box do 93 kg – víťaz Marek Onda
Tibor Ujhelský vs. Ján Soták – MMA do 84 kg – víťaz Tibor Ujhelský
Tomáš Zajac vs. Marek Bartl – box do 81 kg – víťaz Tomáš Zajac
Stefan Mihailov vs. Dominik Kaľavský – box do 88 kg – víťaz Dominik Kaľavský
Artur Kaminski vs. Emin Sefa – MMA do 77 kg – víťaz Artur Kaminski
 

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre