Košice získali majstrovský titul

KošiceSpravodajstvo

Aktualizované 21.55 hod.

Foto

Hokejisti HC Košice sa stali majstrami Tipos extraligy. V piatom finálovom stretnutí zdolali HKM Zvolen 3:0 a v sérii triumfovali 4:1 na zápasy.

Oceliari tak získali deviaty slovenský titul v ére samostatnosti, celkovo však jedenásty. Triumfom v 30. ročníku slovenskej extraligy potvrdili dlhodobú pozitívnu bilanciu víťazov základnej časti.

Košice zavŕšili úspešnú sezónu, v ktorej dosiahli aj prvenstvo v základnej časti. Postupne zdolali Nitru, Michalovce a Zvolen. Štvrtýkrát po sebe a celkovo 18. v histórii súťaže sa stalo, že víťaz ZČ triumfoval aj v play off. Košickí hokejisti tak vybojovali prvý titul od roku 2015 a zároveň vrátili Zvolenu finálovú prehru spred desiatich rokov.

Prvá tretina sa niesla v duchu doterajšej finálovej série a bola najmä o pozorných defenzívach a vyčkávaní na chybu. Obaja brankári boli pozorní a viackrát podržali svoje tímy.

Domácich poslal do vedenia Pollock, ktorý v 24. minúte tečoval strelu Šedivého. Košičanom vyšiel aj vstup do tretej tretiny. Po 55 sekundách zvýšil Leskinen na 2:0, keď po spolupráci s Jääskeläinenom potrestal chybu hostí v rozohrávke.

Košičania bránili dvojgólový náskok a nepustili Zvolenčanov do vážnejších gólových príležitostí. Hostia v závere skúsili aj hru bez brankára, no Eduard Šedivý počas nej strelil tretí gól domácich a svoj prvý v play off, čím spečatil košický triumf.

Najužitočnejším hráčom play off sa stal košický brankár Dominik Riečický. Ocenenie Zlatá korčuľa získal ako druhý brankár v histórii, prvým bol v roku 2017 brankár Mathieu Corbeil z Martina. Riečický je po Gabrielovi Spilarovi druhý Košičan s touto cenou.