Košická botanická záhrada ponúka kultúrny program aj swap rastlín

KošiceZaujímavosti

V zrekonštruovaných priestoroch láka návštevníkov kaviareň.

Po koncertoch a umeleckej výstave v predošlých rokoch organizuje Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (BZ UPJŠ) v Košiciach kultúrny program aj počas tohto leta.

V rámci hudobného programu vystúpi 30-členný univerzitný spevácky zbor Chorus Universitatis Šafarikianae.

„Hlavným bodom hudobného leta v BZ UPJŠ bude vystúpenie skupiny Modus 24. júla o 18.30 h,“ informuje hovorkyňa UPJŠ Laura Hoľanová.

V prípade nepriaznivého počasia sa koncert uskutoční v budove Alfa v Kasárňach Kulturparku s polhodinovým časovým posunom. Súčasťou kultúrneho programu bude aj výstava SCUPA – Sculpture Park.

Foto
Návštevníci sa mohli naučiť, ako založiť rastlinné terárium, či nechať si poradiť, čo robiť s chorou rastlinou / TASR

Po rekonštrukcii objektu vznikol priestor pre kaviareň. Keďže v budove sídlia aj katedra botaniky a katedra genetiky, kaviareň láka nielen zamestnancov BZ, ale aj študentov.

„Všetci títo ľudia si budú mať teraz možnosť posedieť v príjemnom prostredí a vychutnať si kvalitnú kávu či iné občerstvenie,“ uviedol vedúci Katedry botaniky Prírodovedeckej fakulty UPJŠ Michal Goga.

V priestoroch BZ sa uskutočnil aj druhý swap rastlín, ktorým občianske združenie (OZ) BotaniKE nadviazalo na úspešný projekt spred dvoch rokov.

„Cieľom je, aby ktokoľvek, kto má doma namnožené rastliny alebo nechcené rastliny a chcel by ich niekomu darovať, mohol tak urobiť,“ vysvetlil predseda OZ Martin Pizňak.

Cieľom aktivity je nielen výmena rastlín, ale aj odovzdávanie skúseností. Návštevníci sa mohli naučiť, ako založiť rastlinné terárium, či nechať si poradiť, čo robiť s chorou rastlinou.

 

Zdroj: TASR

Komentáre