Košická filharmónia má nového šéfdirigenta

KošiceKultúra

Stal sa ním Robert Jindra.

V Štátnej filharmónii Košice (ŠFK) po 13 rokoch prichádza zmena na poste šéfdirigenta. Zbyňka Müllera tak vystrieda kolega z Čiech Robert Jindra.

„Robert Jindra je dirigentom, ktorý svojimi kvalitami môže bezpochyby nadviazať na skvelú prácu Zbyňka Müllera. Veríme, že umeleckú úroveň telesa dokáže udržať a naďalej rozvíjať kvality a konkurencieschopnosť orchestra v medzinárodnom meradle. Nezanedbateľná je aj jeho mimoriadna dramaturgická rozhľadenosť a nekonvenčné nápady,“ uviedla pre Rádio Košice riaditeľka ŠFK Lucia Potokárová.

Foto
Robert Jindra / ŠFK/Zdenko Hanout

Zbyněk Müller sa s postom šéfdirigenta rozlúči koncertom 24. júna, na ktorom s orchestrom uvedie cyklus symfonických básní Má vlast Bedřicha Smetanu.

„Zbyněk Müller po trinástich rokoch podá pomyselnú štafetovú šéfdirigentskú paličku svojmu nástupcovi, kolegovi z Českej republiky Robertovi Jindrovi. Výmena sa zrealizuje v septembri 2021 v duchu kontinuity a nadväznosti na predošlé sezóny. Inauguračný koncert Roberta Jindru je plánovaný na 7. októbra 2021 pri otvorení 53. koncertnej sezóny ŠFK,“ uzavrela PR manažérka ŠFK Lucia Radzová.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre