Košická filharmónia otvára novú koncertnú sezónu

KošiceKultúra

Pripravený je aj program pre deti.

Štátna filharmónia Košice (ŠFK) dnes oficiálne vstúpi do svojej 55. koncertnej sezóny. Pripravené sú tradičné koncerty a cykly, ale aj novinky či noví účinkujúci.

„Základom programovej ponuky sú abonentné koncerty v dvoch cykloch. Cyklus A obsahuje významné diela slovenskej a svetovej symfonickej tvorby naprieč hudobnými štýlmi a obdobiami, pričom sa sústreďujeme na tvorbu skladateľov, ktorí významným spôsobom prispeli do symfonickej tvorby. B cyklus je tzv. populárny cyklus, v rámci tohto bloku koncertov uvádzame populárne, klasické diela, ako aj tématické koncerty, ako napríklad Vianočný koncert, Veľkonočný koncert…,“ uviedla riaditeľka ŠFK Lucia Potokárová.

Foto
Úvodný koncert zaznie pod vedením dirigenta Roberta Jindru / ŠFK

Súčasťou budú aj mimoriadne koncerty, koncerty pre detského diváka a mládež. Dnes orchester pod vedením šéfdirigenta Roberta Jindru uvedie dielo Gustava Mahlera – Pieseň o Zemi.

„Ja sa, samozrejme, veľmi teším na Pieseň o Zemi Gustava Mahlera, pretože to je veľmi výnimočná vec, veľmi emotívna vec a, samozrejme, tie Piesne o Zemi nie sú také frekventované tituly ako napríklad Štvrtá symfónia Mahlerova alebo veľmi často uvádzaná Druhá symfónia monumentálna,“ povedal Jindra.

Otvárací koncert sa začína dnes o19.00 hod. v Dome umenia.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre