Košická filharmónia pripravila v tejto sezóne desiatky koncertov a podujatí

KošiceKultúra

Ďalšia sa začne v septembri.

Štátna filharmónia Košice (ŠFK) dnešným koncertom ukončí 54. koncertnú sezónu, ktorá tradične priniesla desiatky výnimočných koncertov a ďalších podujatí.

„ŠFK pozýva rozlúčiť sa s 54. koncertnou sezónou a načerpať pred letnými dovolenkami energiu z krásnej hudby. Záverečný koncert pod taktovkou hlavného hosťujúceho dirigenta Zbyňka Müllera prinesie bezstarostnú koncertnú predohru Rímsky karneval od Hectora Berlioza a Lisztov bravúrny Koncert pre klavír a orchester č. 1 Es dur, ktorý kladie na interpreta vysoké interpretačné nároky,“ uviedla pre Rádio Košice PR manažérka ŠFK Lucia Radzová.

Foto
Záverečný koncert bude pod taktovkou Zbyňka Müllera / ŠFK/Miriama Fenciková

Nová sezóna sa začne opäť v septembri, čo nám potvrdila riaditeľka ŠFK Lucia Potokárová:

Už tradične ŠFK otvára sezónu Medzinárodným organovým festivalom Ivana Sokola. V tomto roku pripravujeme jeho 52. ročník. Ak by som mohla pozvať na prvý koncert ŠFK, tak to bude mimoriadny koncert so šéfdirigentom Robertom Jindrom a zahráme na tomto koncerte koncertné uvedenie Dvořákovej opery Rusalka.“

Záverečný koncert sa uskutoční dnes o 19.00 hod. v Dome umenia. Verejná generálka bude o 10.00 hod. a predkoncertné stretnutie s lektorom dramaturgie Petrom Katinom a umelcami o 18.00 hod. v Malej sále.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre