Košická hudobná jar sa uskutoční v tradičnom termíne

KošiceKultúra

Do metropoly východu zavítajú aj poprední zahraniční umelci.

Štátna filharmónia Košice (ŠFK) pozýva na 66. ročník medzinárodného hudobného festivalu Košická hudobná jar, ktorým vyvrcholí tohtoročná koncertná sezóna. Riaditeľka ŠFK Lucia Potokárová skonštatovala, že vlani sa festival uskutočnil netradične v lete:

„Ten letný festival mal svoje čaro, prilákal aj iných divákov, ako chodievali v tradičných obdobiach, teda v našej sezóne od septembra do júna, čiže letný festival určite v niečom bol zaujímavý, ale myslím, čo sa týka našich abonentných poslucháčov, tak tí sú veľmi radi, že sa festival presúva do tradičného jarného obdobia.“

Foto
Bohaté zastúpenie bude mať aj slovenské interpretačné umenie vrátane šéfdirigenta ŠFK Roberta Jindru / ŠFK

Do Košíc aj tento rok zavítajú poprední zahraniční umelci a bohaté zastúpenie bude mať aj slovenské interpretačné umenie. Séria symfonických a komorných orchestrov sa uskutoční v Dome umenia a v Synagóge na Zvonárskej ulici.

„Sprevádzať nás budú dirigenti, ako je šéfdirigent ŠFK Robert Jindra, britský dirigent Finnegan Downie Dear, sólisti – francúzsky harfista Xavier de Maistre alebo známy prestížny český violončelista Václav Petr. V rámci komorných koncertov sa na našich pódiách predstaví napríklad prestížne francúzske kvarteto Quatuor Arod, predstavíme interpretačnú špičku slovenského interpretačného umenia Milana Paľu a Václava Adámeka, privítame aj mezzosopranistku svetového formátu Magdalénu Koženú,“ konkretizovala Potokárová.

Festival sa tentokrát uskutoční v Košiciach v tradičnom jarnom období od 26. apríla do 26. mája. Jediným obmedzením počas podujatia je nosenie respirátorov. Potokárová dodala, že celková kapacita je 700 miest:

„Vstupenky si môžu poslucháči prísť zakúpiť do pokladne ŠFK, ktorá je otvorená od pondelka do štvrtka v doobedňajších hodinách medzi 10.00 a 12.00 hod. a poobede od 14.00 do 17.00 hod., prípadne stále pred koncertom alebo cez portál navstevnik.sk. online.“

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre