Košická krajská rada Smeru bude rokovať s Ficom

KošiceSpravodajstvo

Smolková chcela diskutovať vo vnútri strany.

V Malej Ide sa dnes (13.6.) vo večerných hodinách uskutoční krajská rada strany Smer-SD. Okresní a krajskí funkcionári budú spoločne rokovať s predsedom Smeru Robertom Ficom. Hlavnou témou diskusií bude list, ktorí regionálni funkcionári poslali predsedníctvu strany a všetkým krajským a okresným organizáciám. Písomne žiadali, aby Fico a jeden z podpredsedov strany Robert Kaliňák odstúpili zo svojich funkcií. Zároveň v liste požadovali, aby premiér Peter Pellegrini kandidoval na post predsedu strany.

Foto
Richard Raši / TV KOŠICE

„Pani Smolková, ktorá napísala danú výzvu, to poslala iba po straníckej linke, čiže posielala to okresným aj krajským predsedom. Vyšlo to vonku a vznikli otázniky, prečo sa to takto rieši. Ona sama mi vravela, že to posielala vnútrostranícky a nechcela to diskutovať takto široko navonok. Samozrejme, sme veľká strana, má viac ako pätnásťtisíc členov. Je prirodzené, že môžu byť názory aj také, aj také, ale to, čo nerobí dobre, je, keď sa to diskutuje na verejnosti predtým, ako sa to vydiskutuje doma,“ uviedol krajský líder Smeru-SD v Košiciach Richard Raši.

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu a bývalý košický primátor zároveň skonštatoval, že výzva padla trochu do nešťastného obdobia, keď Fico bol podľa jeho slov na dovolenke a nedalo sa to rýchlejšie vysvetliť: „Preto po návrate z dovolenky obehol všetky krajské organizácie, končí v Košiciach, teda v organizácii, odkiaľ tá výzva a nejaké zmeny prišli. Myslím si, že dnes sa to odkomunikuje. Verím, že to ukončíme nejakou normálnou debatou.“

 

Autorka: JANA TOMAŠKOVIČOVÁ

 

Komentáre