Košická miniliga má staronového majstra, v KNL chýba „Bačovcom“ krôčik (FOTO)

KošiceŠport

Košická sezóna v malom futbale dospela do finálovej fázy a nastalo obdobie udeľovania titulov. Svojho nového – presnejšie staronového – majstra už má tradičná Košická miniliga.

Foto
Momentka zo súboja Podpor Pohyb - ASCGuard / KOŠICE ONLINE

Obhajoba výsledkom skvelej partie

V súťaži hranej na Vyšnom Opátskom zvládol obhajca prvenstva Slovaktech – Ortopro plus rozhodujúci zápas proti Celticu a gólom Dušana Koleka zo 40. minúty spečatil triumfom 1:0 konečné prvé miesto.

„Táto sezóna bola covidová, ale úroveň bola kvalitná. Približne sedem tímov malo vysokú úroveň a prevyšovali tie zvyšné. Som veľmi rád, že sa nám podarilo obhájiť titul a môžeme oslavovať,“ pousmial sa kapitán a zároveň vedúci mužstva Miroslav Seman.

Foto
Víťazný tím Slovaktech - Ortopro

Víťazný tím je zmesou hráčov futsalu a veľkého futbalu. „Základom je, že to vieme krásne zladiť a v tíme vládne rodinná atmosféra. Máme super partiu.“

 Kvalitných hráčov malého futbalu a futsalu je v Košiciach mnoho a je preto mrzuté, že futsal z metropoly východu už niekoľko rokov absentuje na extraligovej futsalovej mape.

„To je pravda. Hráčov je tu veľa a veľká škoda, že v Košiciach nemáme kvalitný extraligový tím. Chýba väčší sponzor,  ktorý by to zastrešil. Buďme však radi aspoň za to, že tu máme dve miniligy ponúkajúce priestor desiatkam šikovných hráčov. Verím, že sa to jedného dňa pretaví aj do úspešného celoslovenského tímu,“ zaželal si M. Seman.

Káder majstrovského tímu Slovaktech – Ortopro

Brankári :  Tomáš Mačičák, Stano Pella, Adrian Levkiv

Hráči : Miťo Stankovič, Maroš Sasák, Ladislav Šosták, Sergej Pilipčuk, Dušan Kolek, Matúš Bach, Miroslav Seman, Ladislav Šuster, Samuel Popovič, František Horník, Jozef Kačmarik, Adrián Janočko, Tomáš Boda, Vojtech Turek

Šláger KNL priblížil k titulu lídra

Ťahák sezóny má za sebou aj Košická nová liga v malom futbale, ktorej dejiskom je ihrisko na Galaktickej ulici na Jazere. Remíza 1:1 medzi mužstvami Podpor pohyb a ASGuard Security priblížila k titulu aktuálneho lídra tabuľky, ktorý si udržal šesťbodový náskok pred priamym konkurentom.

„Bol to veľmi ťažký zápas, ale to sa dalo čakať. Stretli sa totiž najlepšie tímy súťaže a našim súperom bol tuším osemnásobný víťaz ligy. Hral som proti viacerým kamarátom z reprezentácie a bolo to teda vyhecované. Dopadlo to spravodlivou remízou a myslím si, že diváci si prišli na svoje,“ skonštatovala opora tímu Podpor Pohyb Anton Brunovský.

Galéria k článku

Tímu trénera Richarda Baču už ostáva k spečateniu celkového prvenstva iba posledný krôčik. Aktuálna bilancia 17 víťazstiev, 2 remízy a žiadna prehra naznačujú, že by to mala byť iba formalita. „Dúfame. Musíme to ešte dokopať do víťazného konca, ale verím, že ligu zvládneme bez prehry."

Pre skúseného futsalistu s reprezentačnými skúsenosťami predstavuje účinkovanie v KNL doplnok v rámci prípravy. „Je to trochu iné, ale rád by som pomohol mladším hráčom. Uvidíme, či to bude mať z pohľadu budúcnosti nejaký osoh.“

Podobne ako Miroslav Seman, aj on verí, že nepotrvá dlho a košický futsal sa vráti na extraligovú mapu.

„Verím, že projekt je naštartovaný dobre. Chlapci tomu dávajú srdiečko a veľa času. Dúfam teda, že Košice budú opäť baštou futsalu a možno už tento rok si opäť zahrajú na najvyššej úrovni,“ dodal Anton Brunovský.

Komentáre