Košická polícia počas sviatkov zaznamenala krádeže rôzneho druhu

KošiceSpravodajstvo

Išlo o osobné veci či bicykle.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach počas uplynulých mesiacov, najmä v čase Vianoc, zaznamenalo krádeže rôzneho druhu. Najčastejšie išlo o krádeže vecí z motorových vozidiel alebo krádeže rôznych osobných vecí, kradli sa i bicykle a zlodeji vykrádali aj pivnice či garáže. Polícia v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2021 však nezaznamenala výrazný nárast majetkovej trestnej činnosti.

„Samozrejme, že v Košiciach je vzhľadom na väčšie množstvo pohybu ľudí a vyššiu anonymitu veľkomesta zaznamenaný v porovnaní s inými mestami a obcami v rámci Košického kraja vyšší počet krádeží, avšak tento počet majetkovej trestnej činnosti, predovšetkým krádeží, nie je alarmujúci. Polícia každý jeden prípad krádeže intenzívne preveruje a ku každému pristupuje zodpovedne so stanovením najvhodnejšieho postupu, aby bolo možné čo najrýchlejšie skutok objasniť, teda zistiť páchateľa a vypátrania odcudzených vecí. Niektoré prípady sa podarilo policajtom objasniť, v niektorých prípadoch, žiaľ, ani po vykonaní všetkých procesných úkonov neboli zistené skutočnosti, ktoré by viedli k zisteniu páchateľa skutku,“ uviedla pre Rádio Košice hovorkyňa KR PZ Lenka Ivanová.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

V prípade, ak občan zistí, že došlo k odcudzeniu vecí, je potrebné ihneď kontaktovať políciu, aby bolo možné po nich začať pátrať, čo potvrdila aj Ivanová:

Polícia uvíta každú pomoc pri hľadaní odcudzených vecí aj prostredníctvom sociálnych sietí, avšak niekedy môže byť tento postup kontraproduktívny a môže dôjsť k zničeniu alebo odpredaniu vecí dôležitých pre trestné alebo priestupkové konanie páchateľom, ktorý sa taktiež cez sociálne siete môže dozvedieť, že sa po veci pátra. Z tohto dôvodu navrhujeme každý postup konzultovať s políciou, ktorá danú vec preveruje.“

Na políciu sa môžu občania obrátiť aj prostredníctvom facebookovej stránky, ktorá však nenahradzuje tiesňovú linku a nie je nonstop monitorovaná.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre